7 marca 2018

Niższe podatki dla przedsiębiorców nie przejdą? PiS nie poprze noweli ustawy o PIT

(Fot. Mateusz Wlodarczyk/FORUM)

Klub PiS opowiedział się za odrzuceniem w pierwszym czytaniu projektu nowelizacji ustawy o PIT. Proponowane rozwiązanie zakłada obniżenie stawek podatku od osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą do poziomu 15 proc.

 

Pierwsze czytanie projektu obniżającego podatki dla przedsiębiorców odbyło się we wtorek. Podczas debaty nad dokumentem złożonym przez klub Kukiz’15, przedstawiciel największej partii w Sejmie złożył wniosek o odrzucenie projektu. Głosowanie ma odbyć się na następnym posiedzeniu Sejmu.

 

Projekt zakłada zrównanie osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą z małymi firmami, rozliczającymi się według CIT. Te ostatnie od 1 stycznia 2017 roku płacą podatek w wysokości 15 proc. Pozostałe małe firmy – a jest ich ok. 2 mln – płacą podatki według wyższej stawki.

 

Zdaniem wnioskodawców, chodzi o małe firmy, które są kołem napędowym gospodarki i mają 40 proc. udziału w PKB. Zatem obniżenie stawek korzystnie wpłynie na tempo rozwoju gospodarczego.

 

Zdaniem klubu PiS, projekt jest zbędny, bo osoby fizyczne mają do wyboru różne formy opodatkowania i nie ma potrzeby aby obniżać podatek osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą. Ponadto przyjęcie takiego rozwiązania miałoby ograniczyć dochody samorządów o ok. 2 mld zł.

 

Za projektem zagłosują wszystkie kluby opozycyjne.

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

 

Polonia Christiana nr 8. Kiedy państwo staje się złodziejem?

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie