13 lipca 2015

„Nowaja Gazieta”: za zestrzelenie malezyjskiego boeinga odpowiadają separatyści

(fot Egard89, lic. Creative Commons Attribution 2.0, via wikimedia commons)

Dziennikarze „Nowej Gaziety” doszli do wniosku, że za zestrzelenie malezyjskiego boeinga odpowiedzialni są separatyści. Samolot pasażerski rozbił się 17 lipca ubiegłego roku w obwodzie donieckim. Władze Malezji domagają się powołania międzynarodowego Trybunału w tej sprawie, ale Rosja się nie zgadza.

 

Do samolotu z systemu „Buk” strzelili prorosyjscy separatyści – tak wynika z ustaleń „Nowej Gaziety”. „Najwidoczniej uznali, że to ukraiński samolot wojskowy” – twierdzi gazeta, według której do podjęcia błędnej decyzji doprowadził szereg przypadków.

 

Gazeta winą za śmierć 298 osób obciąża tych, którzy strzelali oraz tych, którzy dostarczyli im rakiety. „Nowaja Gazieta” dodaje, że odpowiedzialność powinny również ponieść osoby, które miały dbać o bezpieczeństwo lotów oraz ci, którzy chcąc zaoszczędzić pieniądze, nie zmienili trasy rejsu MH17.

 

Dziennik powołując się na raport rosyjskich inżynierów wojskowych stwierdza, że skoro eksperci uznali, że samolot zestrzelono tego typu rakietą, to wątpliwe są ustalenia Komitetu Śledczego o tajemniczym locie ukraińskiego myśliwca.

 

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie