9 lipca 2016

Obama zaniepokojny Trybunałem? Winnicki: niech tęczowy prezydent przestanie się wtrącać

Lewicowo-liberalne media od czwartku żyją przede wszystkim tematem krótkiej wypowiedzi prezydenta USA, Baracka Obamy na temat impasu wokół polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Głos w tej sprawie zabrał związany z narodowcami poseł Robert Winnicki.

 

Przypomnijmy, że podczas wspólnej konferencji z Andrzejem Dudą, Barack Obama poinformował, że w czasie rozmowy z polskim prezydentem wyraził zaniepokojenie „związane z pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego”. Jak podkreślił, USA szanują polską suwerenność i zdają sobie sprawę, że parlament pracuje nad ustawą, która ma regulować tą sprawę, jednak jako przyjaciel i sojusznik wzywa wszystkie strony, aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce.

 

Sprawę na profilu Facebookowym skomentował Robert Winnicki. W jego opinii Obama zachowuje się „jak radziecki komisarz ludowy”. Wytknął przy tym amerykańskiemu prezydentowi hipokryzję. „Prezydent USA, forsujący w swoim kraju obsadę Sądu Najwyższego, pomimo tego, że kończy się jego kadencja w Białym Domu, mógłby sobie darować uwagi pod adresem Polski” – napisał Winnicki.

 

Związany z narodowcami poseł przypomniał również, że członkiem NATO jest Turcja, w której trudno mówić o przestrzeganiu demokratycznych standardów, promowanych przez Obamę. Winnicki wypomniał Turkom m.in. wojskowe zamachy stanu oraz wspieranie Państwa Islamskiego.

 

W opinii Winnickiego, Obama jest najgorszym prezydentem Stanów Zjednoczonych. Poseł określił go „tęczowym Barackiem Hussein Obamą”.

 

Źródło: TV Republika/Facebook

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie