30 kwietnia 2019

Osobisty sekretarz Benedykta XVI przeciw „wymyślaniu” nowego Kościoła

(Abp Georg Gänswein. © Raimond Spekking/commons.wikimedia.org)

Ci, którzy chcą wymyślić nowy Kościół i zmieniać istotę katolicyzmu, są w błędzie i nadużywają swojej duchowej władzy – powiedział abp Georg Gänswein, osobisty sekretarz Benedykta XVI.

Kurialny arcybiskup Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i osobisty sekretarz Benedykta XVI, udzielał w sobotę w opactwie cysterskim w Heiligenkreuz w Dolnej Austrii sakramentu święceń kapłańskich. W wygłoszonej przez siebie homilii hierarcha porównał posługę kapłańską do pracy latarnika, który stara się naprowadzić statki na właściwą drogę i ustrzec je przed niebezpieczeństwami.

 

Arcybiskup przestrzegł przed uleganiu pokusie głoszenia „zmyślonych samodzielnie teorii” zamiast Ewangelii. – Gdy księża i biskupi nie mają już odwagi głosić Ewangelii, a jedynie własne mądrości, dochodzi do szkód, rzecz opisuje się na pierwszych stronach gazet. Czy nie mamy w naszych czasach tego już naprawdę dosyć? – pytał. – Ten, kto chce wynaleźć nowy Kościół, kto chce coś zmieniać w jego DNA, jest na manowcach, nadużywa swojej duchowej władzy – dodawał.

 

Według portalu Kath.net tłem homilii abp. Gänsweina jest głośny artykuł Benedykta XVI opublikowany w kwietniu na łamach „Klerusblatt”. Można też przypuszczać, że hierarcha chciał napomnieć Konferencję Episkopatu Niemiec – na początku marca jej kierownictwo ogłosiło wejście na „drogę synodalną”, która ma jeszcze mocniej zrewolucjonizować Kościół katolicki za Odrą.

 

Opactwo cysterskie Heiligenkreuz zostało założone w 1133 roku i istnieje nieprzerwanie do dzisiaj. Jest obecnie blisko związane z papieżem Ratzingerem. Działa tam Wyższa Szkoła Filozoficzno-Teologiczna Benedykta XVI na prawach papieskich.

 

Źródło: Kath.net
Pach

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie