24 sierpnia 2012

Ozdoba i symbol kobiecości

(fot.LNC/Capital Pictures/forum)

Zadbane włosy mogą być wielką ozdobą każdej kobiety. Wiedzą o tym niemal wszystkie panie. Stąd tak wielka troska towarzyszy ich pielęgnacji. Ale piękne i zadbane włosy to nie wszystko! Istotna jest również umiejętność i (chęci !) by fryzurze nadawać piękne kształty.

 

Znów powraca moda na długie włosy, niewątpliwie dodające kobiecie wiele powabu. Dłuższe włosy łatwiej jest układać w subtelne i ciekawe sploty. Obserwując piękne fryzury, zastanawiamy się czasem, jak można tak wyrafinowane układy wykonać jedynie przy użyciu kilku spinek! To sztuka, której wbrew pozorom łatwo jest się nauczyć. Na platformie internetowej istnieje ogromna ilość fachowych porad prezentujących sposoby na wykonanie najróżniejszych fryzur krok po kroku.

 

Oczywiście należy mieć na względzie, że konkretną fryzurę należy dobrać do urody (owal twarzy, jej rysy), stroju, wieku i kondycji włosów. Odpowiednie bowiem uczesanie może przykryć najróżniejsze niedoskonałości a jednocześnie uwydatnić wiele zalet. Ciekawe upięcie może również stać się elementem kojarzonym z konkretną osobą, jak na przykład stonowana fryzura Margaret Thatcher czy opleciony wokół głowy warkocz, noszony przez Julię Tymoszenko. Ta ostatnia fryzura, choć oczywiście jest – chciałoby się powiedzieć – stara jak świat, to jednak doskonale wykorzystano ją jako element politycznego PR-u.

 

Dziś kobiety w doborze pleceń coraz częściej sięgają po klasyczne układy: warkocze, kłosy i dobierane (luźno puszczone lub wplatane w mozaikę splotów), loki subtelnie upinane na kształt kwiatów, czy urozmaicone koki. Wspomnieć też należy o całej gamie dodatków – spinek, wstążek czy kwiatów. Ich użycie trzeba rzecz jasna wyważyć, ale subtelne ich wkomponowanie we włosy może dać bardzo urokliwy efekt.

 

Dobór odpowiedniego uczesania i jego wykonanie wymaga oczywiście czasu, którego chyba wszystkim dziś brakuje. Włosy jednak mogą być ozdobą lub mogą szpecić. Tworzenie subtelnych, dodających delikatności i powabu fryzur, jest nie tylko umiejętnością, którą warto posiąść, ale również sztuką, którą warto pielęgnować.

 

Justyna Stępkowska

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie