16 października 2013

Parlament Europejski: w przyszłym tygodniu debata nad proaborcyjną rezolucją

(fot. Wikimedia Commons, licencja GNU)

We wtorek 22 października, w Parlamencie Europejskim odbędzie się dyskusja nad projektem rezolucji sporządzonym pod przewodnictwem Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Jeśli zostanie ona przegłosowana, państwa należące do Unii Europejskiej zostaną zobowiązane do zapewnienia kobietom dostępu do legalnej aborcji. Rezolucja jest też zagrożeniem dla wolności sumienia lekarzy, krytykuje bowiem „nadużywanie” klauzuli sumienia.

 

Jak podkreślają eksperci, rezolucja jest niejako odpowiedzią na największą antyaborcyjną inicjatywę „Jeden z nas”. Dotychczas organizatorzy tej akcji zebrali 1 311 321 podpisów mówiących „nie” zabijaniu dzieci nienarodzonych.

 

Tymczasem – w myśl rezolucji dotyczącej seksualności i „zdrowia reprodukcyjnego”, która już niebawem będzie przedmiotem dyskusji i być może głosowania w PE – państwa UE powinny zapewnić prawny dostęp do aborcji nie naznaczony „dyskryminacją z powodów przynależności etnicznej, miejsca zamieszkania, statusu imigracyjnego, wieku, upośledzenia, orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, zdrowia i stanu cywilnego”.W praktyce, oznacza to, że państwa UE „powinny w ramach systemu publicznej opieki zdrowia zagwarantować legalny i bezpieczny dostęp do usług w obszarze przerywania ciąży w sposób dostępny dla wszystkich ludzi”.

 

Źródło: fronda.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie