4 listopada 2012

Pawlak chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej

(fot.Maciej Kaczanowski / Dziennik Wschodni / Forum )

Wicepremier i szef PSL Waldemar Pawlak stwierdził, że czas sprowadzić wrak tupolewa do Polski i wyjaśnić katastrofę smoleńską. W przeciwnym wypadku – jak stwierdził – będzie ona skazą na polskiej historii.


Pawlak, który uczestniczył w Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach pod Tarnowem, zaznaczył, że trzeba rozwiać wszelkie wątpliwości, które narosły wokół katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

 

Pawlak stwierdził, że trzeba sprowadzić wrak do Polski i wyjaśnić wszystkie niejasności związane z katastrofą prezydenckiego samolotu na lotnisku w Siewiernyj. Zdaniem wicepremiera, jeśli tak się nie stanie to domysły i spekulacje sprawią, że 10 kwietnia 2010 roku będzie skazą na polskiej historii.

 

Warto przypomnieć, że właśnie rząd, w którym Pawlak jest wicepremierem, dopuścił się szeregu zaniedbań w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Za pierwszy i najpoważniejszy błąd należy uznać oddanie śledztwa w ręce rosyjskich prokuratorów.

 

 

Źródło: Polskie Radio

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie