18 września 2016

Piotr Duda: niedziela powinna być dla Boga i rodziny. Na Jasnej Górze modlili się ludzie pracy

(Piotr Duda, fot. Adam Chelstowski / FORUM)

Przez 27 lat transformacji wszystkie wartości nam się wywróciły – mówił Piotr Duda, podczas 34. Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę. Szef NSZZ „Solidarność” przypomniał, że niedziela powinna być dla Boga i rodziny oraz wyraził nadzieję, że złożony w Sejmie obywatelski projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele, zyska przychylność władz.

 

Szef „S” podkreślał, że niedziela jest dla związkowców i wszystkich chrześcijan bardzo ważną wartością. – Niestety, dzisiaj wielu członków naszego związku, ale także wielu pracowników, a także całe rodziny chciałyby być z nami tutaj, na tej pielgrzymce, ale muszą być w pracy, tylko dlatego, że przez ostatnie 27 lat transformacji wszystkie wartości wywróciły się nam – mówił Piotr Duda.

 

Jak przypomniał, „S” dziś walczy o to, by „na nowo przywrócić tę godność pracownikowi, aby tam, gdzie nie ma potrzeby, zaznaczam potrzeby, ograniczać ten handel w niedzielę, aby niedziela była dla Boga i dla rodziny”.

 

Duda zwrócił też uwagę na istotę wolności, która jest niszczona poprzez handel w Dzień Pański. – Jak słyszę tych wszystkich, którzy mówią, że to jest zamach na ich wolność, to ja mówię: nie, wolność też ma swoje granice, nie wolno poprzez swoją wolność zniewalać drugiej osoby, tylko dlatego, że ktoś ma kaprys w niedzielę iść sobie kupić nie artykuły pierwszej potrzeby, ale artykuły budowlane. Trzeba z tym skończyć – dodał.

 

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie