9 listopada 2012

PiS: w sprawie GMO rząd „działa na szkodę państwa”

Rząd PO-PSL w kwestii GMO działa na szkodę państwa i polskiego rolnictwa – uważają politycy Prawa i Sprawiedliwości. Według nich, Donald Tusk nie chce by Polska pozostała krajem wolnym od genetycznie modyfikowanej żywności.

 

Pan premier Donald Tusk mówiąc dziś, że cele jego rządu są całkowicie zbieżne z celami polityki europejskiej (…) twierdzi, że celem polskiego rządu jest niszczyć polskie rolnictwo, aby nie doprowadzić do tego, żeby polskie produkty rolne były najwyższej jakości, konkurencyjne w układzie europejskim i światowym – powiedział na konferencji prasowej Jan Szyszko. – Uważamy, że jest to działalność na szkodę państwa – dodał polityk PiS.

 

Zdaniem Szyszko, mimo że koalicja PO-PSL twierdzi, że jest przeciwko uprawom genetycznie modyfikowanych organizmów, to ostatnie działania rządu temu przeczą.

 

Politycy PiS poruszyli także kwestię zmian wprowadzanych w trakcie prac parlamentarnych we wniesionym przez prezydenta RP projekcie ustawy o nasiennictwie. Chodzi o włączone do niego przepisy zaproponowane przez rząd.

 

Projekt ten przewiduje, że możliwy będzie obrót materiałem siewnym, w tym nasionami wpisanymi do europejskiego rejestru (m.in. nasionami GMO). Za brak takiego unormowania grożą Polsce unijne kary. Uwzględniono także propozycję rządu, która umożliwia wydanie przez Radę Ministrów rozporządzenia zakazującego uprawy GMO.

 

Posłów PiS dziwi postawa Bronisław Komorowskiego wobec wprowadzonych zmian. Ich zdaniem, również prezydent „uczestniczy w jakiejś dziwnej grze”.

 

Źródło:stefczyk.info

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie