21 czerwca 2012

Podatek katastralny wprowadzany kuchennymi drzwiami

(fot. Adam Chelstowski/FORUM)

Wiceminister w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Marceli Niezgoda potwierdził, że trwają prace nad podatkiem katastralnym. Jest już oficjalny dokument w tej sprawie. Rząd będzie obradował nad nim na przełomie czerwca i lipca. Zespół, który opracował stosowną ustawę działa już od 2 lat!


Dokumenty, w których znajduje się zapis o podatku katastralnym dotyczą pozornie czegoś zupełnie innego. Stanowią założenia do tzw. Krajowej Polityki Miejskiej. To sprytna zasłona PR – owa. Jest tam bowiem zapis o wprowadzeniu podatku „ad valorem” (od wartości), który potocznie nazywany jest podatkiem katastralnym.

 

Zespół, który zajmuje się wprowadzeniem podatku katastralnego pracuje już od 2 lat! Oficjalny dokument w sprawie podatku ma trafić pod obrady rządu na przełomie czerwca i lipca, następnie zaś zostanie poddany procedurze konsultacji społecznych. To normalna ścieżka legislacyjna, choć o tym, że konsultacje społeczne w wydaniu rządu PO – PSL, to fikcja, przekonaliśmy się ostatnio na przykładzie sprawy ACTA czy ustawy emerytalnej.

 

Jeśli prace będą szły zgodnie z planem to podatek katastralny zostanie przegłosowany najpóźniej do 30 listopada. Do tego bowiem dnia trzeba uchwalić wszystkie okołobudżetowe ustawy na 2013 rok.

 

 

Źródło: interia.pl

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie