10 grudnia 2015

„Prawdziwy islam” religią pokoju? Państwo Islamskie popiera co najmniej 115 milionów ludzi!

(via ZUMA Wire / FORUM)

Badania opinii publicznej nie potwierdzają przekonania części lewicowych komentatorów jakoby islam był religią pokoju. Dane z kilku sondaży zebrane przez dziennikarza „The Independent” Maxa Galka pokazują coś zupełnie innego. Co prawda popierający Państwo Islamskie należą w krajach muzułmańskich do mniejszości, jednak w liczbach bezwzględnych oznacza to, że i tak co najmniej 115 milionów ludzi na świecie popiera samozwańczy kalifat.


Największe poparcie dla Państwa Islamskiego jest w Syrii. Fundamentalistów popiera tam 21 procent mieszkańców, a więc 4,6 miliony Syryjczyków. Znaczne poparcie dla ISIS występuje także w Nigerii. Islamistów popiera 14 procent obywateli tego afrykańskiego kraju. W Tunezji jest to 13 procent, w Pakistanie – 9 procent, a w Turcji – 8 procent. W Libanie i – co ciekawe – Iranie, Państwo Islamskie nie może liczyć nawet na 1 procent poparcia.

Dane te opublikowane w lewicowym dzienniku „The Independent” miały na celu obalenie twierdzenia ubiegającego się o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Republikański polityk wyraził wolę całkowitego zakazania muzułmanom imigracji na teren USA. Tymczasem badania pokazują raczej słuszność obaw dotyczących islamskich przybszów.

Z danych zebranych przez „The Independent” wynika więc, że aż 115 milionów ludzi na świecie popiera Państwo Islamskie. Liczba ta może być z resztą większa, jeśli weźmie się kraje europejskie i tamtejszych sympatyków ISIS.  

Źródła: The Indepentent / prisonplanet.com

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie