16 maja 2021

Przerażające słowa naukowca. Zabijaniem nienarodzonych, chorych dzieci chce zwiększać szczęście na świecie

(pixabay.com)

Prof. Richard Dawkins, genetyk, na antenie irlandzkiej RTÉ Radio ujawnił mroczny przepis na „zwiększenie szczęścia na świecie”. Naukowiec uznał, że ​​w tym celu „mądrze i rozsądnie jest” aborować dzieci z trosomią 21, głuchonieme lub niewidome.

Prof. Richard Dawkins został pytany o jego dawną wypowiedź w mediach społecznościowych. Kiedy pewna kobieta wyznała, że stanęłaby przed prawdziwym dylematem moralnym, gdyby dowiedziała się, że jest w ciąży, a dziecko ma zespół Downa, naukowiec poradził, by ta nie decydowała się na urodzenie chorego dziecka. „Abortuj je i spróbuj raz jeszcze. Byłoby to niemoralne przynieść je na świat, jeśli masz wybór” – napisał przed kilku laty prof. Dawkins.

Dziennikarz prowadzący rozmowę wychowuje dziecko z zespołem Downa. Zapytał więc naukowca co niemoralnego jest w urodzeniu dziecka z trisomią 21, a także poprosił o przytoczenie badań, które stwierdzają, że te dzieci przyczyniają się do zwiększenia cierpienia na świecie.

Prof. Dawkins przyznał, że nie ma ani dowodów, ani też nie zna też nikogo z trisomią 21. To jednak nie przeszkadza mu sądzić, że prawdopodobne zwiększyłby się poziom szczęścia na świecie, gdyby ktoś jednak w zamian miał drugie, zdrowe dziecko.

Dziennikarz drążył temat dalej i podpytał naukowca o schorzenia powodujące zwiększenie cierpienia na świecie. I otrzymał odpowiedź. To m.in. głuchota, ślepota… – Myślę, że głuchota, ślepota… kiedy ma się wybór […] myślę, że mądrze i rozsądnie byłoby usunąć dziecko z poważną niepełnosprawnością – dodał naukowiec.

Źródło: righttolife.org.uk, marsz.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(28)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy