7 czerwca 2021

„Róbta co chceta”, ale… dopiero po zastrzyku. Festiwal Owsiaka tylko dla zaszczepionych

(fot. YouTube / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy)

Tegoroczna edycja festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock) odbędzie się w atmosferze reżimu sanitarnego. Uczestnictwo w imprezie uzależnione będzie od wylegitymowania się dowodem szczepienia przeciw COVID-19.

Co ciekawe, informacja o festiwalu „tylko dla zaszczepionych” pojawiła się w wypowiedzi głównego organizatora, Jerzego Owsiaka, wyrażającej podziw dla zespołu KULT, który… nie zgodził się na stosowanie tego typu selekcji.

– Słusznie się Kult wkurza na zasady, które na takie koncerty pozwalają – według nas wystarczyłyby szybkie testy na koronawirusa – oznajmił lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Następnie jednak oświadczył, że wstęp na organizowany przez niego festiwal Pol’and’Rock otrzymają jedynie osoby legitymujące się dowodem szczepienia.

Wesprzyj nas już teraz!

Co więcej, Owsiak „winę” za taki stan rzeczy zrzucił na obowiązujące zasady, oraz… zdanie samych zainteresowanych uczestnictwem. My tak planowaliśmy trzy miesiące temu, kiedy żadne koncerty w grę nie wchodziły. Słusznie myśleliśmy, że mogą zostać wprowadzone nowe zasady, więc nie traciliśmy czasu przygotowując nasz festiwal. No i zmiany przyszły, więc zadaliśmy pytanie naszej publiczności – czy koncert dla wszystkich bez żadnych warunków, czyli festiwal dla 250 osób, czy festiwal dla 20 tysięcy gości z obowiązującymi zasadami typu szczepienia? – stwierdził.

Jak poinformował, uczestnicy sondy zdecydowanie opowiedzieli się za drugim rozwiązaniem. W związku z tym tegoroczna edycja Pol’and’rock Festival odbędzie się z udziałem wyłącznie osób zaszczepionych.

– Zasada organizowania koncertów dla ludzi zaszczepionych otworzyła nam furtkę. Planowaliśmy koncert dla 5 000 uczestników, co już było bardzo śmiałym posunięciem. Teraz możemy zaprosić na Lotnisko Makowice-Płoty 20 000 osób, którym możemy zagwarantować wszystko, co jest potrzebne do bezpiecznej zabawy. W momencie, gdy zgodnie z obowiązującymi – czy nam się to podoba czy nie – zasadami, koncerty można organizować tylko na obszarze zamkniętym, my jesteśmy w stanie zorganizować nasz festiwal – tłumaczył Owsiak.

Źródło: gazeta.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy