21 października 2020

Rolnicy protestują przeciwko „piątce Kaczyńskiego”. Blokady dróg w całym kraju

(Fot. Marian Zubrzycki/ Forum)

W ramach protestu przeciwko rozwiązaniom zawartym w tzw. piątce Kaczynskiego, rolnicy wyjechali na ulice. W całej Polsce możliwe były utrudnienia na drogach. Jeszcze przed południem policja zatrzymała podczas protestu lidera Agrounii.

 

Utrudnienia na drogach związane z protestami rolników występowały w ponad dwustu miejscach Polski. Rolnicy blokowali drogi krajowe, jak i wojewódzkie poruszając się maszynami rolniczymi z małą prędkością. W Koszutach doszło do przepychanek. Policja zatrzymała lidera Agrouni Michała Kołodziejczaka.

 

Tak np. blokowana była droga krajowa numer 11 między Nowym Miastem nad Wartą a podpoznańskim Kórnikiem. Tam na drogi wyjechało około 150 ciągników, tworząc długą kolumnę. Podobnie było np. na DK 36 koło Rawicza. Protesty w tej lub podobnej formule odbywały się w wielu miejscach kraju. Na Podkarpaciu policja nie wpuściła do Rzeszowa rolników jadących traktorami.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie