20 lipca 2012

Senat odrzuci nowelizację ustawy o zgromadzeniach?

Zaproponowana przez Bronisława Komorowskiego i przyjęta przez Sejm nowelizacja ustawy o zgromadzeniach, będąca zamachem na wolność obywateli, znalazła się w Senacie. Spotkała się tam z ostrą krytyką.

 

Ustawie przyjrzeli się członkowie senackiej Komisji Praw Człowieka. Senatorowie wszystkich ugrupowań krytycznie odnieśli się do projektu nowelizacji. Aż sześciu członków komisji opowiedziało się przeciwko przyjętej przez Sejm regulacji, jeden wstrzymał się od głosu. Wcześniej za odrzuceniem nowego prawa opowiedziała się Komisja Samorządu Terytorialnego, natomiast za jego przyjęciem głosowała Komisja Ustawodawcza.

 

Proponowane prawo uniemożliwia zorganizowanie dwóch zgromadzeń jednocześnie, oraz odwołanie się od decyzji o zakazie manifestacji. Przewiduje również kary dla osoby stojącej na czele zgromadzenia, a także uproszczoną procedurę zakazu organizowania pikiet.

Głosowanie w Senacie nad nowelizacją ustawy o zgromadzeniach zaplanowane jest na 26 lipca.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie