27 maja 2015

Sondaż: PiS zyskuje na triumfie Dudy, Kukiz może wyprzedzić PO?

(fot. Krzysztof Białoskurski/sejm.gov.pl)

Według najnowszego sondażu IBRIS dla „Super Expressu”, gdyby Paweł Kukiz zdecydował się założyć partię polityczną, głos na nią chciałoby oddać nawet ponad 20 proc. badanych – mniej więcej tyle, ile oddało swój głos na muzyka w pierwszej turze wyborów prezydenckich.

 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w tym tygodniu, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 29,7 proc. wyborców.

 

Na PO oddałoby 22,4 pytanych. Po piętach partii Ewy Kopacz depcze Ruch Obywatelski Pawła Kukiza. Popiera go 21,3 proc. badanych.  

 

Daleko w tyle za podium są pozostałe partie. Czwarte miejsce w sondażu zajęła Partia Leszka Balcerowicza z 5,7 proc. poparcia. Czarny scenariusz pisze się przed SLD i PSL. Ani partia Leszka Millera ani rządzący koalicjant nie przekroczyłyby progu wyborczego. W sondażu partie te popiera kolejno 4 proc. i 3,2 proc. pytanych.

 

Warto jednak zaznaczyć, że należy wziąć ogromną poprawkę na wyniki tego sondażu – IBRIS zdecydował się bowiem na dość kuriozalne badanie, w którym ankietowani mogli deklarować poparcie dla partii, które nie istnieją i o których nie wiadomo, czy w ogóle powstaną.

 

 

 

Źródło: „Super Express”

kra

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie