19 kwietnia 2021

Interes narodowy czy dekarbonizacja? Specjalna petycja do prezydenta Andrzeja Dudy!

Petycja stop dekarbonizacji

Polscy internauci przygotowali apel do prezydenta Andrzeja Dudy, by podczas nadchodzącego szczytu klimatycznego zablokował pomysły przyspieszonej dekarbonizacji i w ten sposób zadbał o polski interes narodowy. Petycję można podpisać klikając w ten link.

Nowo wybrany prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden organizuje wirtualny szczyt klimatyczny. Jego celem jest przyspieszenie działań na rzecz dekarbonizacji świata, czyli całkowitej rezygnacji z paliw kopalnych, a więc przede wszystkim węgla. Uczestnicy spotkania, w tym również polski prezydent Andrzej Duda, mają zadeklarować zwiększenie ambicji klimatycznych. Polscy internauci w petycji Stop dekarbonizacji domagają się, aby nasz reprezentant zadbał o polski interes narodowy i gospodarczy, i sprzeciwił się rezygnacji z węgla, który jest tak bardzo istotny dla naszego rynku i bezpieczeństwa energetycznego.

Kliknij tutaj i podpisz petycję Stop dekarbonizacji!

Dlaczego tak konieczny jest natychmiastowy sprzeciw? Sygnatariusze sygnalizują konieczność troski o ekologię i planetę, jednak nie może to odbywać się kosztem Polski, Polaków i naszej sytuacji społeczno-ekonomicznej. A do samego szczytu pozostało już niewiele czasu.

Po pierwsze, dlatego, że zdecydowaną większość energii elektrycznej produkujemy z węgla, którego zasoby pozwolą na wydobycie przez kolejne 100 lat. Po drugie, w naszych warunkach produkcja energii z węgla jest zdecydowanie najtańsza. I wreszcie po trzecie, niemal wszystkie technologie niskoemisyjne musielibyśmy w całości importować za dziesiątki miliardów euro, napędzając gospodarki wysoko rozwiniętych państw UE, to zaś wiązałoby się z zaciąganiem gigantycznych pożyczek i zadłużaniem kolejnych pokoleń – czytamy w opisie akcji Stop dekarbonizacji.

Apel Stop dekarbonizacji! można podpisać klikając w ten link!

Również i my zachęcamy do wysłania swojego podpisu do prezydenta Andrzeja Dudy, by podczas najbliższego szczytu klimatycznego zadbał o polski interes narodowy i przeciwstawił się ekologistom i lobbystom.

 

ab

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy