24 czerwca 2013

W regionie Idlib na zachód od Aleppo uzbrojeni partyzanci zamordowali 23 czerwca katolickiego duchownego. Informację o tym potwierdzili franciszkanie w Jerozolimie zapytani przez niemiecką agencję katolicką KNA.

 

59-letni syryjski eremita zginął podczas ataku na klasztor franciszkanów, w którym przebywał w chwili napadu.

Partyzanci obrabowali też klasztor – poinformowali franciszkanie. Przebywający w klasztorze zakonnik oraz mieszkające tam zakonnice zdołali uciec. Z wioski uciekli też ostatni mieszkający tam chrześcijanie.

 

Raymond Ibrahim, ekspert ds. Bliskiego Wschodu i islamu, uważa iż masowe prześladowania chrześcijan przez muzułmanów spowodowały ogromny kryzys humanitarny, który jest niemalże całkowicie ignorowany przez światowe media i rządy państw zachodnich. Jego zdaniem będący wynikiem prześladowań przez muzułmanów masowy exodus milionów chrześcijan Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej osiągnął rozmiary epidemii.

 

 

Źródło: KAI

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie