28 grudnia 2016

To brzmi jak horror! Uchodźcy podpalili w Niemczech bezdomnego! Oprawcy Polaka aresztowani

(Zdjęcie ilustracyjne. fot. REUTERS / FORUM)

Przybysze z zachodniej części Azji oraz z Afryki Północnej wielokrotnie dowodzili, że są w Europie nie tylko obcy kulturowo, ale również ich zachowanie miewa znamiona barbarzyństwa. Nie inaczej było w wigilijną noc w Berlinie, gdzie młodzi uchodźcy chcieli podpalić bezdomnego. Okazał się nim obywatel naszego kraju. Syryjczycy i jeden Libijczyk zostali aresztowani.

 

Do fatalnego zdarzenia doszło na berlińskiej stacji metra Schoenleinstrasse w dzielnicy Kreuzberg w nocy z 24 na 25 grudnia około godziny drugiej w nocy. Imigranci podpalili gazetę, jaką przykrył się śpiący na ławce 37-letni bezdomny. Po ataku agresorzy-obcokrajowcy zbiegli do kolejki metra.

 

Uchodźcy nie mieli szczęścia, gdyż Berlin to nie afrykańska pustynia. Ich wizerunki zarejestrowały kamery. Ułatwiło to działania śledczym. Z kolei bezdomnemu pomocy udzielili ludzie oczekujący na stacji na przyjazd kolejki. Nie doznał obrażeń zagrażających życiu. Zgodnie z doniesieniami lokalnych mediów ofiara ataku to Polak.

 

Zatrzymani przez policję – sześciu Syryjczyków oraz jeden Libijczyk – usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Napastnicy to nastolatkowie lub osoby nieco starsze. Aresztowani mają od 15 do 21 lat. Tylko dwaj są pełnoletni. W Niemczech są od kilku lub kilkunastu miesięcy –przybyli między 2014 a 2016. Już są znani służbom, jednak dotąd nie mieli na sumieniu poważniejszych występków. Sześciu sprawców po opublikowaniu ich wizerunku oddało się w ręce policji. Siódmego zatrzymały służby.

 

Źródło: rmf24.pl

MWł

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie