22 października 2020

Trybunał po stronie życia, satysfakcja prezydenta

(Fot. J. Dudek / Forum )

Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy krótko, lecz dobitnie skomentował czwartkowy werdykt Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził niezgodność aborcyjnej przesłanki eugenicznej z ustawą zasadniczą.

 

 

Przypomnijmy: we wrześniu Andrzej Duda jako pierwszy urzędujący prezydent RP wziął udział w Marszu dla Życia i Rodziny. Wcześniej zapowiadał, że jeśli ustawa broniąca dzieci zagrożonych śmiercią z powodu podejrzenia choroby bądź upośledzenia znajdzie się na jego biurku, podpisze ją.

 

– Poglądy prezydenta w tej sprawie są powszechnie znane, one się nie zmieniły. Wyrażamy satysfakcję, że Trybunał Konstytucyjny stanął po stronie życia – powiedział w czwartek prezydencki rzecznik.

 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku podejrzenia ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z Konstytucją.

 

TK obradował w pełnym składzie. Zdania odrębne zgłosili sędziowie: Piotr Pszczółkowski oraz Leon Kieres.

 

Prezes Trybunału, sędzia Julia Przyłębska ogłosiła, że treść werdyktu zostanie opublikowana niezwłocznie, co oznacza, że wejdzie on w życie w najbliższym czasie.

 

 

Źródło: Interia.pl, PCh24.pl, Twitter

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie