26 stycznia 2018

W Davos doszło do rozmowy Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

(Andrzej Duda i Donald Trump, fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, prezydent Andrzej Duda spotkał się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Rozmowa dotyczyła współpracy gospodarczej Polski i Stanów Zjednoczonych, szczególnie w obszarze energetyki oraz inwestycji amerykańskich firm w Polsce.

 

Światowe Forum Ekonomiczne odbywające się w Davos to doskonała okazja do spotkania przywódców wielu państw świata. Polskę na szczycie reprezentowali prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Pobyt w Szwajcarii stał się również okazją do rozmowy pomiędzy polskim prezydentem a przywódcą USA Donaldem Trumpem.

 

Jak wynika z informacji opublikowanej przez Kancelarię Prezenta RP, podczas rozmowy prezydenci potwierdzili bardzo dobry stan relacji politycznych obu krajów oraz swoją osobistą wzajemną sympatię. KPRP na Twitterze poinformowała również, że „rozmowa polityków dotyczyła współpracy gospodarczej Polski i USA”. Podkreślono, że w szczególności chodzi o współpracę w obszarze energetyki oraz inwestycji amerykańskich firm w Polsce.

 

Warto przypomnieć, że w piątek wieczorem rozpoczęła się również oficjalna wizyta w Polsce sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Tuż po przylocie do Warszawy, amerykański polityk ma rozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. W sobotę dojdzie do jego spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem. Serwis KPRM informuje, że podczas spotkania zostanie poruszony temat perspektyw współpracy polsko-amerykańskiej. Wśród tematów do rozmowy będą także sprawy dotyczące znaczenia partnerstwa Polska – USA dla wspólnoty transatlantyckiej oraz kwestia pogłębienia współpracy gospodarczej i rozszerzania amerykańskich inwestycji w Polsce.

 

 

Źródło: Twitter, prezydent.pl

WMa

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie