Francja: mozaika przedstawiająca Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus usunięta z domu starców

20639.jpg
fot. PD Old/commons

Chrześcijańska w treści mozaika znajdująca się holu francuskiego domu spokojnej starości była solą w oku rodziny jednego z pensjonariuszy. Na prośbę „urażonych” mozaika została usunięta.

 

Dziennik „Ouest France” poinformował, że dom starców w Scaër, w regionie Bretania, postanowił pozbyć się mozaiki przedstawiającej Matkę Bożą z Dzieciątkiem Jezus znajdującej się w holu wejściowym. Mozaika nie spodobała się rodzinie jednego z pensjonariuszy, która w imię zasady laickości zażądała jej usunięcia.

 

Dyrekcja – wbrew woli mieszkańców domu starców – postanowiła przystać na prośbę laicko usposobionej rodzinie. Mozaika  została ofiarowana merostwu miasta w 2005 r. przez niemiecki zespół muzyczny, który uczestniczył w karnawale organizowanym przez bretońską gminę. Wówczas jednogłośnie postanowione, że zostanie ona umieszczona w domu starców w Scaër. Obecnie przeniesiono ją do kaplicy w Plascaër.

 

 

FLC

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: