Homo-aktywiści w Kościele przejawem działania...Ducha Świętego? Heterodoksyjny biskup szokuje

Biskup Kentucky John Stowe zainaugurował nowy podcast heretyckiej grupy LGBT „New Ways Ministry”. W bluźnierczych wypowiedziach porównał działalność tej organizacji do Zesłania Ducha Świętego.
Biskup porównał przywódców i zwolenników New Ways Ministry, która promuje homoseksualne „małżeństwa” i „zmiany płci”, do św. Pawła, św. Franciszka z Asyżu, Matki Teresy i innych świętych katolickich.
- Lubię myśleć o tym porywającym wietrze obecności Ducha Świętego, który otwiera drzwi i okna tego zamkniętego domu, w którym czekała wspólnota – powiedział, nawiązując do święta Zesłania Ducha Świętego.
- Czyż to właśnie otwieranie okien i drzwi nie było tym, co robili założyciele i zwolennicy New Ways Ministry, przyjmując tych, którzy zostali zranieni przez odrzucenie z powodu swojej orientacji seksualnej – pytał.
Franciszkanin konwentualny, mianowany przez papieża Franciszka na duszpasterza diecezji Lexington w 2015 r., w szokujący sposób porównał akceptację grzechów homoseksualnych i afirmację sprzecznych z antropologią chrześcijańską „tożsamości płciowych” do ewangelizacji pogan przez św. Pawła.
- Czy nie tego doświadczył Paweł z Tarsu, gdy nie widział powodu, by wykluczać pogan z tej powszechnej wspólnoty? Jako osoba, która dołączyła do apostołów później niż oni, rzucił im wyzwanie, by byli bardziej otwarci i inkluzywni – powiedział Stowe.
Kuriozalnie brzmi powoływanie się biskupa na postać św. Pawła, który w swoich listach jednoznacznie potępiał praktyki homoseksualne, uznając je za sprzeczne z naturą i prawem Bożym. Z kolei działalność samego New Ways Ministry spotkało się z jednoznaczną negatywną opinią Kongregacji Nauki Wiary za czasów prefekta kard. Josepha Ratzingera.
Kongregacja zakazała założycielom organizacji - siostrze Jeanne Grammick i księdzu Robertowi Nugentowi, „wszelkiej działalności duszpasterskiej z udziałem osób homoseksualnych”.
„Niejasności i błędy w podejściu ks. Nugenta i s. Gramick spowodowały zamieszanie wśród wiernych i wyrządziły szkodę wspólnocie Kościoła” – stwierdziła kongregacja w dokumencie zatwierdzonym przez Jana Pawła II. Dodano, że oboje działacze zostali „na czas nieokreślony pozbawieni prawa do sprawowania jakichkolwiek funkcji w swoich zgromadzeniach zakonnych”.
Biskup Stowe posiada bogatą historię promocji agendy LGBT w Kościele. Brał udział m.in. w celebracji miesiąca „dumy gejowskiej”, błogosławił pary jednopłciowe oraz krytykował hierarchę Kościoła za rzekome wykluczanie i prześladowanie tęczowej społeczności. W 2021 r. oficjalnie poparł zainicjowany przez Demokratów Equality Act, którego wprowadzenie sprawiłoby, że kwestie „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowa” stałyby się kategoriami chronionymi w prawie federalnym.
Źródło: lifesitenews.com / własne PCh24.pl
PR







