Lider trzeciej siły w Bundestagu zapowiada „polowanie” na Merkel

Alexander Gauland, lider Alternatywy dla Niemiec (AfD) powiedział po ogłoszeniu sondażu exit poll, że jego partia po wejściu do Bundestagu będzie "polować" na kanclerz Angelę Merkel.
– Ponieważ zostaliśmy prawdopodobnie trzecią siłą, przyszły rząd federalny, niezależnie od tego, kto go utworzy, musi się ciepło ubrać. Będziemy na niego polować. Będziemy polować na panią Merkel i innych. Odbierzemy sobie nasz kraj i nasz naród – powiedział Gauland.
AfD zapowiedziała, że partia powoła komisję śledczą, która miałaby wyjaśnić kulisy decyzji Merkel o otwarciu w 2015 roku niemieckich granic.
Zdaniem liderów Alternatywy wpuszczenie migrantów na terytorium kraju było złamaniem prawa.
Ugrupowanie otrzymało 13,3 proc. głosów i będzie trzecią siłą w Bundestagu.
Więcej czytaj w: Przeciwko imigrantom i centralistycznej UE. O co walczy Alternatywa dla Niemiec?
luk





