24 marca 2021

Wiceminister Ozdoba dla PCH24TV o zamykaniu kościołów na Wielkanoc. „To element nagonki na chrześcijan”

(źródło: PCh24 TV)

Tego typu decyzje są podejmowane w Kancelarii Premiera w oparciu o konsultacje z ekspertami, którzy są przy panu premierze – powiedział na antenie PCh24 TV Jacek Ozdoba, wiceminister środowiska zapytany o to, czy władza planuje zamknięcie kościołów na Wielkanoc. Dodał, że on sam ma wątpliwości w związku z niektórymi decyzjami rządu podjętymi w walce z tzw. pandemią koronawirusa.

 

To jest dość niepopularna w rządzie opinia. Mam wątpliwości czy tak radykalne podejście dotyczące zahamowania życia społecznego, gospodarki jest rzeczywiście czymś zasadnym – podkreślił gość PCh24 TV. Dodał jednak, że nie jest ekspertem i nie czuje się na siłach, aby wypowiadać się na temat rozwoju wirusa.

 

Mam wrażenie, oceniając rozwój sytuacji, że eksperci oceniając początkowe fazy mówili co innego niż mówią obecnie. To trochę paradoks. Pytanie jest więc takie: czy rzeczywiście wiemy, jaka jest sytuacja? – zastanawiał się wiceminister środowiska.

 

Sytuacja jest rozwojowa, zmienia się podejście, jest kwestia mutacji wirusa, więc ciężko mi ocenić, czy podjęto dobre czy złe decyzje. Widzę jednak skutki, a te są bardzo poważne – ocenił Jacek Ozdoba.

 

Na uwagę prowadzącego rozmowę Pawła Chmielewskiego, że w Polsce w roku 2020 liczba zgonów nadliczbowych była procentowo największa w Unii Europejskiej polityk odpowiedział: „To prawda. Pytanie jest takie: czy to nie jest wynik tego, że początkowe fazy tych tzw. fal okresu epidemii nie skutkowały tym, że dzisiaj mamy więcej chorych”. – W pierwszej i drugiej fali liczba osób chorych była ograniczona, co powoduje, że liczba osób z przeciwciałami była mniejsza niż w innych krajach, w których wcześniej miały miejsce te fale. Ja jednak nie jestem w stanie ocenić, jaki to mogło mieć wpływ – podkreślił.

 

Zapytany, co z zamknięciem kościołów na Wielkanoc Jacek Ozdoba odpowiedział: „To jest decyzja, która jest kontrowersyjna z uwagi na kilka aspektów. Po pierwsze czym innym jest argumentacja dotycząca okresu pandemicznego, a czym innym związana z zasadnością tego typu decyzji”. – W kościołach istnieje możliwość odprawiania nabożeństw w reżimie sanitarnym. Muszę przyznać, że możemy dojść do takiej sytuacji, że obywatele w ogóle nie będą mogli wyjść z domu – zaznaczył.

 

Dla mnie, jako osoby wierzącej, która praktykuje taka decyzja jest skrajnym ograniczenie moich swobód i praw. Każdy ma prawo do praktyk religijnych. (…) Takie bezduszne podejście, jeśli chodzi o zamknięcie kościołów jest moim zdaniem bezduszne i negatywnie je oceniam. Pytanie: co jeśli koronawirus będzie z nami dłużej, na przykład kilka lat? Zamkniemy na kilka lat kościoły? – pytał.

 

Na koniec Jacek Ozdoba odniósł się do polityków i „ekspertów” wzywających do zamknięcia kościołów. – Ten atak, który jest teraz przeprowadzany nie wynika z kwestii koronawirusa, tylko z niechęci do Kościoła. Środowiska te bardziej przypominają charakterem, jakby były wyedukowane w IV Departamencie MSW niż w normalnym życiu. Jest to element nagonki na Kościół i niezrozumienie czym jest wiara, czym jest chrześcijaństwo, spowiedź, Komunia Święta – podkreślił.

 

Na koniec Jacek Ozdoba udzielił wsparcia petycji do premiera Morawieckiego przygotowanej przez Stowarzyszenie im. Księdza Piotra Skargi „MY CHCEMY BOGA”

 

Moje środowisko polityczne wspiera tego typu apele. Osobiście nie wyobrażam sobie, żeby decyzja o zamknięciu kościołów zapadła. Jeśli tak się stanie, to będę to krytykował – podsumował.

 

Kliknij TUTAJ i podpisz petycję do Premiera Mateusza Morawieckiego!

„MY CHCEMY BOGA” 

 

 

Źródło: PCh24 TV

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(12)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy