28 maja 2021

Wiceminister zdrowia: „paszporty covidowe” będą miały różne daty ważności

(Fot. Pixabay)

„Paszporty covidowe” będą miały różną datę ważności – powiedziała w czwartek na antenie Radia ZET wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Z informacji przekazanych przez wiceminister zdrowia wynika, że data ważności tzw. paszportu covidowego będzie uzależniona od tego, czy dana osoba będzie go uzyskiwać na podstawie zaszczepienia (wtedy będą ważne rok), czy po prostu otrzyma negatywny wynik testu na obecność koronawirusa (wówczas „paszport” ważny będzie tylko przez 24 godziny).

W zależności od tego, jakie będą obowiązywały w danym kraju obostrzenia, to takie trzeba będzie stosować. Jeżeli w konkretnym kraju będzie konieczność wykazania się negatywnym wynikiem testu – np. wchodząc do muzeum – to taki test trzeba będzie wykonać ponownie, bo certyfikat już nie będzie ważny – tłumaczyła Anna Goławska.

Wesprzyj nas już teraz!

Wiceszefowa resortu zdrowia poinformowała również, że te osoby, które przed wylotem otrzymały certyfikat covidowy na podstawie negatywnego wyniku testu, będą musiały wykonać kolejny test na obecność koronawirusa przed powrotem do Polski. – Osoby z kodem QR, wystawionym na podstawie negatywnego wyniku testu, podczas pobytu za granicą nie będą zwolnione z restrykcji – przekazała wiceminister w rozmowie z Radiem ZET.

 

Źródło: Radio ZET, DoRzeczy.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(30)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez