13 lutego 2014

Wyrzucani na bruk

(fot. iboff/sxc.hu)

W 2013 roku na terenie Polski przeprowadzono ponad 8,5 tys. eksmisji. Blisko jedna trzecia eksmitowanych została wyrzucona na bruk.

 

Jeśli sąd nie przyznał lokalu socjalnego to przez pół roku eksmitowany może korzystać z lokalu tymczasowego. Taka sytuacja jednak najczęściej kończy się bezdomnością i skazaniem na noclegownie oraz schroniska. W samym roku 2013 blisko 3000 osób nie otrzymało lokalu socjalnego. Jak podkreśla Radio Maryja, sytuacja jest druzgocąca nie tylko dla osób eksmitowanych, ale także dla samych komorników.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Robert Damski, rzecznik prasowy Krajowej Rady Komorniczej mówi: – Ustawodawca zapomniał o tym, że w sytuacji w której mamy do czynienia z dłużnikiem, który zajmuje lokal, który nie wchodzi w skład zasobów mieszkaniowych, tylko np. prywatnych – a tak też się może zdarzyć, to tej osobie (pomimo tego, że może to być osoba w ciąży, osoba w podeszłym wieku, matka z małoletnimi dziećmi) nie przysługuje lokal socjalny. Innymi słowy, w stosunku do takiej osoby, my komornicy mamy wykonać eksmisję. Nie jest to eksmisja na bruk, ale jednak mimo wszystko jest to jakaś ukryta forma eksmisji na bruk, bo jak to inaczej nazwać “eksmisja do noclegowni”?.

 

Komornicy walczą o zmiany w prawie. Krajowa Rada Komornicza wystąpiła w tej sprawie do ówczesnego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Resort jednak nie dostrzega problemu.

 

Źródło: radiomaryja.pl

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 125 704 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram