15 marca 2015

Wyzwolić Kraków ze smogu nieczystości. Kolejna odsłona „Szpitala domowego”

(fot. Diether / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W tym roku krakowska Akademicka Droga Krzyżowa będzie mieć wymiar szczególny – będzie kontynuacją „Szpitala domowego”, a więc modlitwy o moralne oczyszczenie miasta. Hasło wydarzenia, które odbędzie się 22 marca, brzmi: „Jest gorszy smog”. Niebawem także w Krakowie powstanie poradnia psychologiczna, która swoją pomocą obejmie osoby z różnego rodzaju problemami i skrzywdzeniami natury seksualnej, w tym także nieczystością.

 

„Będzie to modlitwa młodych ludzi o wyzwolenie naszego miasta ze smogu nieczystości, który zatruwa piękno ludzkiego ciała i relacji międzyludzkich. Który niszczy piękno ducha, spojrzenia i słowa” – powiedział KAI o idei tegorocznej Akademickiej Drogi Krzyżowej ks. Dariusz Talik, diecezjalny duszpasterz akademicki.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Kapłan podkreślił, że uczestnicy przejdą w tym roku przez rynek i główne ulice Krakowa – miejsca uświęcone obecnością wybitnych i świętych ludzi, dla których czystość stanowiła cnotę niezwykłą. „Niestety te miejsca są dziś spowite smogiem nieczystych propozycji, na które panuje przyzwolenie. Musimy zatem zjednoczyć się na modlitwie i w trosce o zwalczanie tego smogu – o wiele groźniejszego dla życia niż ten, który niszczy płuca” – wskazał ks. Talik.

 

Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kolegiacie akademickiej św. Anny (ul. św. Anny 11) w niedzielę, 22 marca, o godz. 20:30. Wcześniej, o godz. 19:30, w świątyni odbędzie się akademicka Msza św. Drodze Krzyżowej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski. Wydarzenie zakończy uroczyste przekazanie miastu relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą świec i w miarę możliwości białej lilii.

 

Kolejną inicjatywą związaną ze „Szpitalem domowym” będzie poradnia psychologiczna, która swoją pomocą obejmie osoby z różnego rodzaju problemami i skrzywdzeniami natury seksualnej, w tym także nieczystością.

 

W ramach pierwszego etapu „Szpitala domowego” w grudniu ubiegłego roku oprócz modlitwy i czuwania prowadzona była zbiórka środków finansowych na rzecz osób wykorzystanych seksualnie.

 

„Kwesta przyniosła ponad 10 tys. zł – środki te oczekiwały na ukierunkowanie. Przeprowadzono wiele rozmów jak je wykorzystać i wspólnie z kurią krakowską podjęto decyzję o otwarciu poradni psychologicznej dla osób poranionych w sferze seksualnej” – poinformował ks. Dariusz Talik.

 

„Szpital domowy” to oddolna inicjatywa duszpasterstw akademickich Krakowa. W pierwszy etap akcji – 30-dniową modlitwę o moralną odnowę Krakowa włączyło się 30 różnych wspólnot. Obecnie trwa drugi etap akcji – w kościele św. Wojciecha na krakowskim rynku codziennie odbywa się wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź.

 

 

Źródło: KAI

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 127 164 zł cel: 300 000 zł
42%
wybierz kwotę:
Wspieram