13 maja 2019

Zamieszanie wokół wizyty przedstawicieli Izraela w Warszawie. Polski MSZ zabrał głos

(Credit Image: © Artur Widak/NurPhoto via ZUMA Press)

„W nawiązaniu do publikacji medialnych MSZ pragnie zdementować, że 13 maja złoży wizytę w Warszawie izraelska delegacja na czele z panem Avi Cohen-Scali, dyrektorem generalnym Ministerstwa Równości Społecznej” – poinformowało w specjalnym komunikacie polskie ministerstwo spraw zagranicznych.

 

Oświadczenie MSZ to reakcja na informację, która w niedzielę rozgrzewała polskie media. Doniesienia mówiły, że 13 maja do Polski przybędzie specjalna delegacja z Izraela, aby rozmawiać o podpisanej przez prezydenta Donalda Trumpa ustawie 447.

 

Stronę izraelską mieli reprezentować delegaci Ministerstwa ds. Równości Społecznej, z dyrektorem generalnym Avi Cohen-Skali na czele.

 

Do spotkania jednak nie dojdzie, o czym w nocy z niedzieli na poniedziałek poinformowało polskie MSZ. „W związku z dokonaną w ostatniej chwili przez stronę izraelską zmianą składu delegacji, która mogła sugerować, że rozmowy miałyby koncentrować się na kwestiach restytucji mienia, strona polska podjęła decyzję o odwołaniu wizyty izraelskich urzędników” – podkreślono.

 

 

Źródło: www.gov.pl / PCh24.pl

TK

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie