3 czerwca 2021

Zgorszenie w Austrii. Diecezja zaangażowała się w akcję LGBT. Profanuje się świętości

((fot. alumniUNIgraz/YouTube) )

Katolicka diecezja w Austrii przyłączyła się do propagandowej akcji homoseksualnej, która profanuje świętości. W ramach inicjatywy podważa się Boże dzieło stworzenia, uskutecznia się gejowskie modlitwy, namawia młodzież do poszukiwania swojej „tożsamości płciowej”.

Od 30 maja do 2 czerwca na terenie diecezji Innsbruck odbywała się inicjatywa „kreuz und queer*”. To gra słów; po niemiecku określenie „kreuz und quer” – quer przez jedno e – oznacza „wzdłuż i wszerz”. Ale „kreuz und queer*” oznacza po prostu „krzyż i [ideologia]queer”, a więc innymi słowy: „krzyż i LGBT”.

Rzecz zorganizowały fakultet katolickiej teologii na Uniwersytecie w Innsbrucku, diecezjalne koło robocze Duszpasterstwo Homoseksualistów oraz organizacja Homoseksualna Inicjatywa Tyrolu. W ramach akcji odbywała się między innymi „Modlitwa Dumy” (Pride Prayer) w szpitalu należącym do Kościoła, warsztaty na temat „Dać przestrzeń różnorodności – Tworzenie tożsamości płciowej młodzieży w szkołach”. Odbyły się też warsztaty, które podważyły prawdę Księgi Rodzaju. „Mężczyzną i kobietą stworzył ich? LGBTIQ* i jeszcze więcej”. Logo całej akcji to krzyż, który łączy się z homoseksualną tęczą.

Wesprzyj nas już teraz!

Inicjatywa działa już od dłuższego czasu; pod koniec kwietnia w Innsbrucku odsłonięto na przykład przejście dla pieszych, w którym pasy były tęczowe.

Diecezja została zapytana przez portal Kath.net o powodu przyłączenia się do tej skandalicznej akcji. W imieniu biskupa Hermanna Glettlera odpowiedział portalowi ks. Chistoph Perntner, który jest członkiem Homoseksualnego Duszpasterstwa Diecezji. Jak stwierdził, Jezus rozmawiał z ludźmi, którzy myślą inaczej, więc w diecezji Innsbruck trzeba robić tak samo. Pytanie jednak, czy w diecezji rzeczywiście myśli się inaczej niż w środowiskach homoseksualnych? Chyba nie, bo ks. Pernter w dalszej części odpowiedzi portalowi Kath.net stwierdził, że wielu teologów i księży jest gotowych, by uznać „nowe ustalenia” w teologii i biblistyce, co miałoby oznaczać oczywiście akceptację homoseksualizmu.

Biskup diecezji Innsbruck, Hermann Glettler, to jeden z germańskich awangardzistów modernizmu. Niedawno proponował, by własne  rodziny udzielały związkom homoseksualnym błogosławieństwa, skoro Watykan zabrania robić tego w kościołach. Przy okazji Synodu Amazońskiego postulował wprowadzenie w Austrii żonatych księży, viri probati. W 2019 roku bp Glettler celebrował Mszę świętą dla młodzieży; pozwolił, by dzieci w trampkach i strojach sportowych same rozdawały sobie Ciało Pańskie.

W Austrii, podobnie jak w Niemczech i w Szwajcarii, większość biskupów opowiada się za LGBT. Choć najwięcej mówi się o niemieckiej Drodze Synodalnej, to także w Republice Austrii czyni się poważne wysiłki, by zasypać doktrynę katolicką błotem ideologii. Przykładowo obecny przewodniczący Episkopatu Austrii, abp Franz Lackner, zlecił w 2015 dwóm teologom opracowanie książki, która miałaby uzasadniać legalizację błogosławienia związków jednopłciowych. W roku 2018 z kolei w diecezji Linz, którą kieruje wiceszef Episkopatu Manfred Scheuer, zorganizowano homoseksualne walentynki – zorganizowano w kościołach błogosławieństwa dla wszystkich zakochanych par, niezależnie od płci.

Źródło: Kath.net

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(21)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy