22 lutego 2018

Żydowska fundacja usunęła szkalujący Polaków film. Materiał jednak wciąż krąży w sieci

(Źródło: YouTube / Ruderman Family Foundation)

Skandaliczny, antypolski film opublikowany w serwisie Youtube przez Fundację Rodziny Rudermanów, w którym kilka osób powtarza słowa o „polskim Holokauście” został zdjęty z profilu organizacji oraz ze strony, na której zbierano podpisy pod petycją dotyczącą zerwania stosunków między USA i Polską.

 

Sukces walki z antypolonizmem, jaki zaprezentowała żydowska fundacja, jest jednak połowiczny, ponieważ film nadal jest udostępniany przez innych użytkowników m.in. w mediach społecznościowych oraz w wielu żydowskich portalach internetowych jak np. jerusalemonline.com.

 

W klipie możemy zobaczyć osoby straszące widza, że trafią do polskiego więzienia. Rzekomy powód? Mówienie prawdy o Holokauście. Dalej, w sposób skrajnie prowokacyjny, ale i niesłychanie krzywdzący dla tysięcy Polaków zaangażowanych w ratowanie Żydów, uczestnicy video-projektu wielokrotnie mówią o… „polskim Holokauście”.

 

Aby nikt z widzów nie miał wątpliwości co do związków naszego kraju z mordowaniem Żydów, na filmie zaprezentowano naczelny argument środowisk szkalujących Polskę – argument geograficzny związany z faktem, że Niemcy wymordowali wielu Żydów właśnie na terenach należących przed i po II wojnie światowej do Polski. Swoją drogą ciekawe, ilu z występujących w filmie zwolenników tego „argumentu” potrafi na mapie wskazać lokalizację naszego kraju.

 

Na koniec uczestnicy projektu, głównie młodzi ludzie (pamiętać lata 40. XX wieku może maksymalnie jeden z wypowiadających się przed kamerą), zachęcają dyplomację USA do zawieszenia stosunków dyplomatycznych z Polską z powodu wprowadzenia w naszym kraju prawa zakazującego, pod groźbą kary więzienia, mówienia w sposób fałszywy o „polskich obozach zagłady”.

 

Szkalujący Polaków spot żydowskiej fundacji wzbudził oburzenie nie tylko wśród Polaków, ale również wśród Żydów.

 

Oświadczenie wystosowała m.in. Ambasada Izraela w Polsce, pisząc o „nieakceptowalnej treści spotu, niezgodnego z prawdą historyczną i uderzającego w pamięć ofiar”.

 

Zaprotestował również szef fundacji From the Depths Johnny Daniels. – To, co możemy tam zobaczyć, to absolutny brak zrozumienia i przekręcanie tego, co tu się naprawdę dzieje – powiedział.

 

W podobnym tonie sprawę skomentował Jonathan Ornstein, dyrektor Jewish Community Center. „Jako Żyd, jako Polak i jako dyrektor wykonawczy JCC Krakow wzywam The Ruderman Family Foundation do natychmiastowego usunięcia tego wideo. Termin polski Holokaust nie jest akceptowany przez żadnego rozsądnego człowieka, czy to Żyda, Polaka, Izraelczyka czy Niemca” – napisał na Facebooku.

źródło: gazetaprawna.pl, PCh24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie