Dzisiaj

Iran wziął na celownik siedmiu izraelskich urzędników i grozi: „ustalimy czas waszej śmierci”

(Binjamin Netanjahu. Matty STERN / U.S. Embassy Jerusalem [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)])

Irańska telewizja państwowa opublikowała „listę celów”, wizerunków siedmiu izraelskich urzędników z symbolem celownika na twarzy, w tym premiera Izraela Benjamina Netanjahu – podał w czwartek wieczorem portal Times of Israel.

Lista wyemitowana przez stację obejmuje Netanjahu, dyrektora Mosadu Davida Barneę, ministra obrony Izraela Kac, szefa Sił Obronnych Izraela Ejala Zamira, szefa Sił Powietrznych Tomera Bara, szefa Wywiadu Wojskowego Szlomiego Bindera i szefa Zarządu Operacyjnego Icika Cohena.

Prezenter programu wygłosił również groźbę w języku hebrajskim, mówiąc: „Ustalimy czas waszej śmierci, poczekajcie na Ababila”, odnosząc się do irańskiego drona.

Teheran prowadzi obecnie negocjacje z Waszyngtonem w sprawie swojego programu nuklearnego. W czwartek, po wizycie w Waszyngtonie, do Izraela wrócił premier Netanjahu. W oświadczeniu dla dziennikarzy po lądowaniu powiedział, że prezydent USA Donald Trump uważa, że Irańczycy mogą zostać zmuszeni do zaakceptowania „dobrego porozumienia”, ale podkreślił swój sceptycyzm wobec rozmów USA z Iranem.

Netanjahu oświadczył też, że gdyby porozumienie zostało zawarte, musiałoby ono rozwiązywać problemy, które są szczególnie istotne dla Izraela, jak kwestie irańskiego programu nuklearnego, budowy rakiet balistycznych, czy wspierania przez Teheran organizacji terrorystycznych.

Źródło: PAP pap logo

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2026 rok

Zatrzymaj ideologiczną rewolucję. Twoje wsparcie to głos za Polską chrześcijańską!

mamy: 40 319 zł cel: 500 000 zł
8%
wybierz kwotę:
Wspieram