5 maja 2021

Fundusz Odbudowy to początek ekosocjalnej współpracy PiS z Lewicą? Wiceminister: myślę, że tak

Myślę, że KPO to nie jest ostatnie słowo ze strony Lewicy, ale początek naszej współpracy również w kontekście naszych projektów socjalnych i ekologicznych – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Minister Semeniuk była pytana m.in. o programy „ratujące gospodarkę” i otwarcie branż, które zostały wyłączone z możliwości prowadzenia działalności w związku z tzw. pandemią koronawirusa. – Programy ratunkowe na ten moment powoli wygaszamy. Natomiast coraz bardziej będziemy stawiać na pakiety proinwestycyjne i różnego rodzaju ulgi, chociażby dla sektora MSP, związane z funkcjonowaniem Polskiej Strefy Inwestycji – powiedziała Semeniuk. Dodała, że znajdują się tam instrumenty wsparcia „oparte na kryteriach ilościowych i jakościowych”, które mają „zachęcić polskich i zagranicznych przedsiębiorców do inwestowania na terenie PSI”.

Na pytanie czy Lewica pomoże we wprowadzeniu nowych tychże instrumentów i czy porozumienie z Lewicą w sprawie KPO to zwiastun czegoś większego, na przykład współpracy przy wdrażaniu „Nowego Ładu”, minister Semeniuk  odpowiedziała: „Myślę, że KPO to nie jest ostatnie słowo ze strony Lewicy, ale początek współpracy również – o czym mówiłam już wcześniej – w kontekście naszych projektów socjalnych i ekologicznych”.

Wiceminister wskazała też, że w związku z pandemią niektóre sektory prawdopodobnie będą musiały się przebranżowić. Pytana o środki, które miałyby w tym pomóc, odparła, że „tu nie chodzi tylko o pieniądze”. – Dzisiaj problemem może być także zmiana naszych zachowań. Pytanie też, które branże odbudują się po pandemii, a w które rząd powinien ingerować, aby pobudzić popyt. Tu jest dużo pomysłów. Jednym z najpopularniejszych jest bon, ale on nie rozwiąże wszystkich problemów polskiego biznesu. Dużą rolę w odbudowie gospodarki będzie odgrywał KPO, ale pomimo ogromnych pieniędzy, jakie już niedługo trafią na nasz rynek, ten proces potrwa nie miesiące, lecz lata – wskazała.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(13)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy