12 listopada 2012

Gen. Polko: działania policji na Marszu Niepodległości przypominały ZOMO

(fot.roman416/wikimedia.commons)

Policja powinna działać zdecydowanie bardziej elastycznie, a nie nawiązywać do taktyk, które przypominają raczej ZOMO – powiedział gen. Roman Polko, komentując działania policji na Marszu Niepodległości.


Były dowódca jednostki specjalnej GROM w rozmowie z portalem Frodna.pl ostro skrytykował plan działania opracowany przez policję. Jego zdaniem służby nie wykorzystały swojej wiedzy o prowokatorach i agresywnych kibolach, którzy znaleźli się na Marszu, a którzy powinni zostać natychmiast wyłapani.

 

Zdaniem gen. Polko błędem były też mało elastyczne działania policji. Zatrzymała ona legalne zgromadzenie, użyła gazu pieprzowego, borni gładkolufowej, a na koniec oddzieliła kordonem osoby z Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości, mimo sprzeciwu części z nich.

 

Gen. Polko zwrócił też uwage, na eskalowanie napięcia przed Marszem. Pojawiały się bowiem informacje, że będzie tylko jeden słuszny pochód, który zjednoczy Polaków.

 

 

Źródło: fronda.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie