7 lipca 2021

Sąd Najwyższy amerykańskiego stanu Iowa orzekł, że władze regionalne mają prawo zablokować permisywną edukację seksualną organizacji Planned Parenthood w szkołach publicznych, ponieważ może istnieć związek tej edukacji z aborcją.

 

„Stan może również wyrazić obawy, że korzystanie z usług organizacji świadczącej aborcję do realizacji programów edukacji seksualnej dla nastoletnich uczniów, stworzy między dostawcą aborcji a uczniami relacje, których stan nie chce wspierać w świetle jego polityki preferowania urodzeń a nie aborcji” – napisała sędzia Dana Oxley w opinii większości sądu.

Wesprzyj nas już teraz!

Dwa lata temu władze stanowe uchwaliły ustawę zakazującą organizacjom proaborcyjnym prowadzenia kursów edukacji seksualnej. Przepisy jednak zostały zaskarżone przez Federację Planned Parenthood, twierdzącą, że naruszają prawo organizacji do równego traktowania.

Wywodząca się z Partii Republikańskiej gubernator stanu Iowa Kim Reynolds podpisała nowe prawo. Stwierdziła też, że ostatnia decyzja Sądu Najwyższego stanu dała „silne przesłanie dla poparcia idei, że nie powinno się finansować aborcji z dolarów podatników”. Dodała, że jest dumna ze swej postawy pro-life, chroniącej życie dzieci od poczęcia do naturalnej śmierci.

Orzeczenie SN sprawia, że Planned Parenthood nie otrzyma już dotacji od władz na realizację programów instruktażowych. Sąd zaznaczył jednak, że nie wpłynie to na zdolność organizacji do uśmiercania dzieci w wyniku aborcji.

- To rozczarowujący dzień dla młodych mieszkańców Iowa, którzy od ponad dekady polegają na organizacji Planned Parenthood, zapewniającej kompleksową, odpowiednią do wieku edukację seksualną – komentowała Sarah Stoesz, prezes i dyrektor generalna Planned Parenthood North Central States.

- Dzisiejsza decyzja jest poważną przeszkodą dla zdrowia publicznego – dodała. – Rodzice zgadzają się, że młodzi ludzie potrzebują dokładnych informacji medycznych aby podejmować zdrowe decyzje, które określą trajektorię ich życia. Jako największy dostawca edukacji seksualnej w Iowa angażujemy się w nasze krytyczne programy edukacji seksualnej i inwestujemy w kontynuowanie tej ważnej pracy – mówiła.

Sprawa dotyczyła ustawy z 2019 roku, uniemożliwiającej PP uieganie się o dotacje na dwa programy: zapobiegania ciąży wśród nieletnich CAPP oraz PREP.

 „Nawet jeśli programy nie obejmują żadnych dyskusji na temat aborcji, cele promowania abstynencji i zmniejszania liczby ciąż wśród nastolatek mogą być prawdopodobnie nadal podważane, gdy są nauczane przez podmiot, który wykonuje prawie wszystkie aborcje w stanie Iowa” – napisali sędziowie.

Orzeczenie zapadło w głosowaniu 6 do 1.

Jest to jedna z tych spraw sądowych, jakie Planned Parenthood i zwolennicy aborcji wytoczyli władzom stanowym, próbującym w różnoraki sposób ograniczyć haniebny proceder zabijania dzieci poczętych i deprawowania uczniów wskutek wdrażania permisywnej edukacji seksualnej.

Prawodawcy Iowa przygotowali projekt poprawki do konstytucji stanowej, mającej chronić życie (dokument Protect Life). Wyborcy stanu będą głosować nad nią w 2024 roku.

Asystent prokuratora generalnego Thomas Ogden powiedział sędziom, że chociaż programy CAPP i PREP nie dotyczą zabijanie nienarodzonych, Planned Parenthood jest powszechnie znana jako organizacja świadcząca usługi aborcyjne i wykonuje aż 95 procent takich procedur w stanie.

W latach 2018-2019 PP otrzymała od stanu łącznie niemal 268 tysięcy dolarów na realizację dwóch programów seksedukacji.

 

Źródła: eu.desmoniessregister.com, newsmax.com

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie