9 września 2016

Kardynał Dziwisz krytycznie o tęczowej kampanii LGBT i katolików otwartych

(Jakub Porzycki/FORUM)

Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu. Wychowując swoich wiernych do szacunku dla każdego człowieka, jasno naucza, że nie może to nigdy prowadzić do aprobowania aktów homoseksualnych lub legalizowania związków jednopłciowych. To prawda moralna, zawarta w Katechizmie i w nauczaniu papieży.” – napisał kard. Stanisław Dziwisz w stanowisku w sprawie kampanii „Przekażcie sobie znak pokoju”. Metropolita krakowski z ubolewaniem stwierdza, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium.

W związku rozpoczętą kampanią społeczną „Przekażcie sobie znak pokoju”, czuję się w obowiązku przypomnieć naukę Kościoła Katolickiego na temat homoseksualizmu, ponieważ jest ona ukazywana w sposób rozmyty lub wręcz zmanipulowany.” – pisze kard. Dziwisz.

Wesprzyj nas już teraz!

Metropolita krakowski w swym stanowisku przypomina niezmienną, wielowiekową naukę Kościoła, który jednoznacznie potępia grzech nienaturalnego aktu homoseksualnego. Były sekretarz papieża Jana Pawła II podkreślił również, że Kościół nigdy nie wyrazi aprobaty lub zgodny na zalegalizowanie w świetle prawa tzw. związków homoseksualnych. „Kościół w sprawie homoseksualizmu jest cierpliwy i miłosierny dla grzeszników oraz jednoznaczny i nieprzejednany wobec grzechu. Wychowując swoich wiernych do szacunku dla każdego człowieka, jasno naucza, że nie może to nigdy prowadzić do aprobowania aktów homoseksualnych lub legalizowania związków jednopłciowych. Ta prawda moralna, zawarta w Katechizmie (por KKK 2357-2359) i w nauczaniu papieży, obowiązuje w sumieniu każdego katolika.” – czytamy w tekście oświadczenia.

Niestety jasno widać, że kampania, która odwołuje się do nauki chrześcijańskiej, ma na celu nie tylko promowanie szacunku dla osób homoseksualnych, ale również uznanie aktów homoseksualnych oraz związków jednopłciowych za moralnie dobre.” – pisze metropolita krakowski.

Kardynał Stanisław Dziwisz z zaniepokojeniem spojrzał również na kwestię udziału w kampanii środowisk formalnie odwołujących się do chrześcijańskiej tradycji, określających siebie jako środowiska katolickie.  „Z ubolewaniem stwierdzam, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium. Powołując się wybiórczo na wypowiedzi papieża Franciszka, przemilcza się te, w których Ojciec Święty tłumaczy, że w sprawie homoseksualizmu „powtarza tylko naukę zawartą w Katechizmie” (wywiad z o. Antonio Spadaro). – zakończył oświadczenie kard. Stanisław Dziwisz, metropolita archidiecezji krakowskiej.

 

Źródło: KAI

POz

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez