11 maja 2012

Ostatnie wybory parlamentarne nie napawają optymizmem – uważa bp Franghískos Papamanólis OFM Cap. Zdaniem przewodniczącego episkopatu Grecji, przy tak dużym rozdrobnieniu partyjnym niemożliwe jest utworzenie rządu jedności narodowej i konieczne będzie przeprowadzenie nowych wyborów parlamentarnych już w czerwcu. Radio Watykańskie zauważa, że katolicy mają własne problemy, powstałe przy ratowaniu bankrutującej Grecji.

 

Na Kościoły nałożono drakońskie podatki – podkreśla bp Papamanólis, który jest ordynariuszem Syros. W ub. roku obciążenia podatkowe wzrosły o 48 proc. Rozgłośnia watykańska przypomina, że w przedkryzysowej Grecji Kościoły cieszyły się wieloma przywilejami podatkowymi, jednak w poszukiwaniu budżetowych dochodów opodatkowano je niemiłosiernie. – Przykładowo diecezja Syros w ub. roku zdołała je zapłacić – powiedział bp Papamanólis. – W tym roku już to się nie uda.

Według przewodniczącego katolickiego episkopatu Grecji najboleśniejszym problemem jest ograniczenie działalności Caritas. – Na żywność dla głodujących Greków brak bowiem pieniędzy – powiedział ordynariusz Syros.

 

Źródło: Radio Watykańskie

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie