23 listopada 2012

– Tego typu decyzje, jak ta radnych PO, sprawiają raczej wrażenie demonstracji ideologicznej niż szukania rzeczywistych rozwiązań problemów – mówi publicysta Grzegorz Górny w rozmowie z PCh24.pl. Samorząd województwa małopolskiego chce finansować procedurę sztucznego zapłodnienia. Radni sejmiku klubu PO ustalili, że projekt uchwały o finansowaniu zapłodnienia poza ciałem matki trafi pod obrady sejmiku. Prawdopodobnie głosowanie w tej sprawie odbędzie się na grudniowej sesji.

 

Uważam, że decyzja o refundacji zabiegów in-vitro z budżetu samorządowego jest decyzją podyktowaną względami ideologicznymi a nie merytorycznymi. Po pierwsze, mamy zapaść w służbie zdrowia i brakuje pieniędzy na zabiegi ratujące życie i zdrowie ludzi. Istnieją pilniejsze potrzeby na wydawanie tych środków niż sztuczne zapłodnienie. Po drugie, sama technika in-vitro nie jest sposobem leczenia, bo ona niczego nie leczy. Jest techniką radzenia sobie z bezdzietnością – uważa Grzegorz Górny.

 

Jeśli plany radnych PO zostałyby zrealizowane, to w przyszłym roku na ten cel przeznaczono by 440 tys. zł.

Gdyby decydentom zależało rzeczywiście na zaradzeniu problemowi bezpłodności to inwestowaliby w naprotechnologię, która rzeczywiście leczy tą przypadłość i ma o wiele lepsze wyniki niż in-vitro. NPR jest też zdecydowanie tańsza. Nade wszystko jest moralnie neutralna tzn. nie wywołuje kontrowersji etycznych. Tego typu decyzje, jak ta radnych PO, sprawiają raczej wrażenie demonstracji ideologicznej niż szukania rzeczywistych rozwiązań problemów – twierdzi publicysta.

 

W małopolskim sejmiku większość ma koalicja PO i PSL. Projekt ten zostałby poparty przez lewicę. Prawdopodobnie projekt ten trafi pod obrady jeszcze w grudniu, przed świętami Bożego Narodzenia.

 

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie