2 października 2017

Krwawy zamach w Marsylii: napastnik był „żołnierzem” Państwa Islamskiego

(Fot. Dabiq / Planet Pix via ZUMA Wire / FORUM)

W komunikacie opublikowanym przez mającą powiązania z islamskimi terrorystami agencję prasową Aamaq tzw. Państwo Islamskie (IS) wzięło na siebie odpowiedzialność za niedzielny atak nożownika w Marsylii. W rezultacie ataku śmierć poniosły dwie młode kobiety.

 

W komunikacie stwierdzono, że napastnik był „żołnierzem” IS, który zaatakował w odpowiedzi na apel IS o atakowanie krajów uczestniczących w koalicji państw walczących z Państwem Islamskim w Iraku i Syrii. Nie sprecyzowano bliżej charakteru jego powiązań z IS.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 14. na stacji kolejowej Gare de Marseille-Saint-Charles w Marsylii. Napastnik z okrzykiem „Allahu Akbar” rzucił się na kilkoro podróżnych raniąc ich nożem.

 

Mające 17 i 20 lat ofiary doznały ciężkich ran. Pierwszej z nich, zabójca liczący około 30 lat i wyglądający na mieszkańca Afryki Północnej podciął gardło, a drugą pchnął rzeźnickim nożem w brzuch.

 

Nożownika zastrzelił żołnierz ochraniający dworzec w ramach antyterrorystycznej operacji Sentinelle.

 

 

 

Źródło: wPolityce.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie