19 maja 2021

Minister zdrowia: w wakacje, czy po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności

(fot. Krystian Maj / KPRM)

Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej – powiedział we wtorek na antenie TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski stwierdził, że ostatnie decyzje rządu w sprawie zdejmowania obostrzeń póki co nie doprowadziły do przyrostu zachorowań. Jego zdaniem trend ten utrzyma się i to nawet pomimo kolejnych „luzowań” zaplanowanych na najbliższe dni.

W tym sensie rzeczywiście wychodzimy na ostatnią prostą. Mam nadzieję, że nie pojawi się żadna nowa mutacja, która nie będzie objęta zakresem ochrony szczepienia, bo to mogłoby się przyczynić do powstania następnej fali – powiedział Niedzielski.

Wesprzyj nas już teraz!

Według ministra zdrowia jesteśmy coraz bliżej powrotu do stanu sprzed pandemii. – Myślę, że jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją (…), to w wakacje, czy po wakacjach, powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej – ocenił.

Źródło: TVP Info

TK

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(25)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy