29 września 2014

Tylko w ciągu pierwszych 48 godzin akcji wysłano ponad dwa tysiące listów oraz umieszczono kilkaset wpisów na profilu marki House w odpowiedzi na reklamę odzieży przygotowaną przez właściciela marki, firmę LPP.

 

Firma LPP (House, Cropp, Sinsay, Mohito, Reserved i Reserved Kids) od początku września umieszcza w przestrzeni publicznej polskich miast plakaty reklamowe marki House, które przedstawiają parę podczas domniemanego kontaktu seksualnego. Reklama zilustrowana jest hasłem „Every Sound Makes Music”, czyli „Każdy dźwięk tworzy muzykę”. Reklama wywołała sprzeciw rodziców, którzy nie życzą sobie, aby ktokolwiek, a w szczególności koncerny, kierował do ich dzieci rozerotyzowane obrazy wbrew ich woli.

 

Zdaniem Stowarzyszenia Twoja Sprawa, LPP po raz kolejny  łamie podstawowe standardy etyczne biznesu. STS uważa, że jest to świadomie przyjęta forma komunikacji, która pod uwagę bierze wyłącznie zysk, niezależnie od „skutków ubocznych” prowadzonych działań marketingowych.

 

Zjawisko seksualizacji przestrzeni publicznej zostało w ostatnich latach gruntownie przebadane.  Konsekwencje dla dorastających dziewcząt, które obcują na co dzień z przesadnie rozerotyzowaną przestrzenią to m.in. spadek ambicji, spadek zadowolenia z własnego ciała, depresje, zaburzenia odżywiania. Marek Piechocki, Prezes koncernu LPP, powinien czuć osobistą odpowiedzialność za promocję takich zachowań – mówi Lesław Sierocki, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

 

LPP na wielu płaszczyznach działa według zasady – zysk dziś, a o konsekwencjach pomyśli się później. Przykładem tego nastawienia jest podejście firmy do sytuacji szyjących dla niej ubrania pracowników w Bangladeszu . Musiało dojść do wielkiej tragedii i śmierci ponad tysiąca osób, aby firma LPP zdecydowała się podpisać w październiku 2013 (choć wielkie zachodnie firmy zrobiły to już w maju 2013) międzynarodową umowę branży odzieżowej na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w fabrykach, choć nadal nie wiemy, czy warunki pracy i płacy pracowników szyjących ubrania dla LPP się poprawiły.

 

Konsumenci pytają marketingowców LPP, na jakie skutki seksualizowania dzieci czekają, aby wtedy rozpocząć pokazowe działania naprawcze? Seksualizacja to poważny problem i konsumenci chcą, aby zarządzający firmą LPP Marek Piechocki zdał sobie z tego sprawę – dodaje Anna Bućkowska, koordynatorka projektów Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

 

Firma LPP odniosła się do zarzutów konsumentów, pisząc m.in. że jest „odważną firmą”, która pokazuje „zmysłowy akt miłości”. Zdaniem Stowarzyszenia Twoja Sprawa, rzekoma „odwaga” LPP przejawia się w narzucaniu rozerotyzowanych obrazów dzieciom wbrew woli rodziców.

 

Do akcji można dołączyć na stronie www.twojasprawa.org.pl

 

 

Źródło: Stowarzyszenie „Twoja Sprawa”

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie