19 stycznia 2019

Paweł Kwaśniak: przyjdźcie na protest przeciwko deprawacji waszych dzieci!

– Środowiska liberalne działają aktywnie w samorządach i tam m.in. proponują często niebezpieczne projekty edukacyjne. Chcemy zwrócić na to uwagę rodziców. Ale także chcielibyśmy, żeby zareagował MEN – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny, organizatora specjalnej pikiety, która odbędzie się 21 stycznia, w Warszawie.

 

Paweł Kwaśniak zachęca do uczestnictwa w Warszawskiej pikiecie, która odbędzie 21 stycznia, o godz. 16.00, pod Urzędem Miasta w Warszawie. Dlaczego warto się na niej pojawić i zaprotestować przeciwko deprawacji dzieci w szkołach? O co dokładnie chodzi w proteście?

 

Pikieta jest naszą reakcją na decyzję prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że w trybie pilnym, we wszystkich szkołach, mają być przeprowadzone specjalne zajęcia. Ich celem jest walka z tzw. mową nienawiści. Sam koncept jest bardzo nieostry i wykorzystywany często do indoktrynacji dzieci i młodzieży. W trakcie takich zajęć podsuwane są treści oswajające młodych ludzi z zachowaniami homoseksualnymi, ideologią gender, transsaeksualizmem i wszelkiego rodzaju dewiacjami – wyjaśnia Kwaśniak.

 

Centrum dla Życia i Rodziny szybko przyjrzało się sprawie, analizując m.in. podręczniki, które mają być wykorzystywane podczas narzuconych przez warszawski ratusz zajęć. Analiza materiałów edukacyjnych potwierdziła obawy prorodzinnej organizacji.

 

Jak twierdzi Kwaśniak, cele pikiety są dwa: po pierwsze chodzi o to, by uświadomić rodziców, że ich prawa nie są przestrzegane. – Rodzice powinni zostać uprzedzeni o takich zajęciach i muszą na nie wyrazić zgodę. A tymczasem wszystko dzieje się bardzo szybko, bo prezydent zapowiedział, że zajęcia takie mają być przeprowadzone jeszcze przed feriami – powiedział.

 

Po drugie, organizatorzy pikiety chcą uwrażliwić rodziców na to, że tego typu zajęcia, choć ich nazwa pozornie nie brzmi groźnie, mogą służyć indoktrynacji ich dzieci. – Zachęcamy rodziców do aktywności. Ważne, by sprawdzili, kiedy takie zajęcia będą przeprowadzane, zainteresowali się ich treścią i wtedy zdecydowali, czy faktycznie ich dziecko powinno w takich zajęciach uczestniczyć. To ważne, bo po Warszawie podobne lekcje organizowane mają być m.in. w Krakowie czy Gdańsku – mówi Kwaśniak.  

 

Prezes Centrum dla Życia i Rodziny podkreśla, że sprawa jest bardzo ważna, ponieważ takie „lekcje mogą podważyć wartości przekazywane dzieciom w domu”. Zwrócił też uwagę, że może nam zagrażać proces poważnego ograniczania praw rodzicielskich. Powołuje się przy tym na Niemcy, gdzie rodzice, którzy nie chcieli posłać swojego dziecka na lekcje edukujące seksualnie, trafili do więzienia.

 

Dlatego zachęcam wszystkich, którzy mogą, by pojawili się pod urzędem miasta w Warszawie, 21 stycznia o godz. 16 – wezwał Paweł Kwaśniak.

 

 

ged

 

 

Warto przypomnieć jak wykorzystuje się szlachetne hasło walki z nienawiścią jako knebel dla chrześcijanskich prawd:

 

Tymoteusz Zych, Ordo Iuris: „Mowa nienawiści” to termin wątpliwy i krytykowany

 

„Mowa nienawiści”: knebel dla chrześcijan 
 

„Mowa nienawici” – forpoczta miękkego totalitaryzmu

 

 

 

 

Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie