18 czerwca 2017

Płoną lasy w okolicach Fatimy. Bilans ofiar śmiertelnego żywiołu podwoił się

(Pożar w okolicach Bouca. Fot. REUTERS / Rafael Marchante / Forum)

Tragiczne w skutkach pożary trawią portugalskie lasy w dystrykcie Leiria. Służby ratunkowe oraz policja do sobotniego wieczora zidentyfikowały 24 ofiar śmiertelnych. Dane z niedzieli mówią, że tragicznie zmarłych jest już ponad dwukrotnie więcej.


 

Liczba ofiar może jeszcze wzrosnąć. Stoimy w obliczu potwornej tragedii – mówił w sobotę premier Antonio Costa. Niestety, nie mylił się. Poranny śmiertelny bilans mówił już o 43 zmarłych, zas popołudniowy o 58. Około sześćdziesięciu osób jest rannych, w tym pięć poważnie.

Dziewiętnaście osób zginęło w pojazdach osaczonych przez pierścień ognia. Pozostałe udusiły się dymem. – Samochody, które znalazły się na drodze łączącej Figueiro dos Vinhos z Castanheira de Pera nie zdołały wyrwać się z okrążenia – poinformował Jorge Gomes z ministerstwa ds. administracji wewnętrznej. 

Dramat rozpoczął się w sobotnie popołudnie. Gwałtowny ogień wybuchł nieopodal miejscowości Pedrogao Grande i natychmiast zaczął się rozprzestrzeniać. W jego gaszeniu bierze udział około sześciuset strażaków.

Dystrykt Leiria należy do portugalskiego regionu Centrum. Miejscowości, w których doszło do tragedii, dzieli od Fatimy odległość kilkudziesięciu kilometrów.

 

Źródło: tvp.info

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie