28 kwietnia 2012

Poznań: rozbito groźny gang

(fot.foxumon/sxc.hu)

Centralne Biuro Śledcze rozbiło groźny, ogólnopolski gang. Zatrzymano 23 osoby, zabezpieczono broń i narkotyki.

 

Funkcjonariusze zabezpieczyli 25 samochodów, 5 sztuk broni, ponad tysiąc sztuk amunicji i blisko 1,5 kilograma amfetaminy. To efekt środowej akcji wymierzonej przeciwko grupie zajmującej się handlem narkotykami, legalizacją kradzionych aut i fałszowaniem banknotów euro.

 

Rozbita grupa działała od 2008 roku i zaangażowana była w zróżnicowaną działalność przestępczą. W toku prowadzonego postępowania zatrzymano od tzw. „słupów” po kierownictwo grupy. W tym m. in. Krzysztofa K., poznańskiego przedsiębiorce i właściciela barów; kick-boxera znanego w środowisku pseudokibiców i Olafa M., do jesieni ubiegłego roku gwazdę walk MMA.

 

Kradzione auta, zabezpieczone przez śledczych, ukrywane były przez szajkę przestępczą między innymi na… strzeżonych parkingach.

 

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzanie do obrotu środków odurzających i fałszywych pieniędzy, nielegalnego posiadanie broni i amunicji oraz kradzieży. Grozi im do 12 lat więzienia.

 

Źródło: polskatimes.pl

mat

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie