10 października 2016

Dramat jaki rozegrał się wokół obywatelskiej inicjatywy zarówno w Sejmie jak i na łamach poczytnych i wpływowych mediów z pewnością wart jest zapamiętania. Decyzją polskich parlamentarzystów obywatelski projekt wprowadzający pełną ochronę życia został wyrzucony do kosza. Publikujemy raport portalu PCh24.pl ukazujący prawdę o wydarzeniach dotyczących sejmowej debaty i głosowania nad życiem oraz ich medialnego obrazu.

 

Decyzja o wrzuceniu do kosza przez polski Sejm obywatelskiego projektu „Stop aborcji” powoli będzie znikać z czołówek mediów. Jednak pamięć po tym haniebny wydarzeniu musi pozostać żywa. Swoim postępowaniem parlamentarzyści głosujący przeciw projektowi opowiedzieli się bowiem po stronie cywilizacji śmierci.

 

Sejmowe głosowanie nad wprowadzającym pełną ochronę życia obywatelskim projektem „Stop aborcji” zapisało się czarnymi zgłoskami w historii polskiego parlamentaryzmu. Sejm, zdominowany przez ugrupowanie mieniące się prawicowym, powiedział „nie” dla życia! Na nic zdadzą się pokrętne tłumaczenia uzasadniające konieczność odrzucenia obywatelskiego projektu „Stop aborcji” politycznym kontekstem, czy atmosferą społecznego niepokoju.

 

Na osobne omówienie i zapamiętanie zasługuje także wściekły atak na obrońców życia zaangażowanych po stronie „Stop aborcji”. Co szczególnie bulwersujące na prolajferów rzuciły się głównie podkreślające swą „niepokorność” tzw. media prawicowe.

 

Nasz raport zawiera szereg materiałów informacyjnych, w których opisywaliśmy przebieg wydarzeń oraz wybór tekstów publicystycznych dotyczących prac Sejmu oraz medialnej nagonki jaka rozpętała się po odrzuceniu projektu „Stop aborcji”.

 

Przypominamy najważniejsze wydarzenia z pola walki o nienarodzone życie:

 

Obrony życia nie będzie! Sejm zdominowany przez PiS odrzucił projekt „Stop Aborcji”

 

Lista sejmowej hańby! Oni opowiedzieli się przeciwko życiu [NAZWISKA]

 

Konflikt w PiS. Anna Sobecka rozważa opuszczenie klubu poselskiego

 

Ksiądz Piotr Kieniewicz o głosowaniu nad „Stop aborcji”: polityczna głupota albo potworny cynizm

 

Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” oskarża autorów projektu „Stop aborcji”

 

Krystyna Pawłowicz: to episkopat upoważnił PiS do odrzucenia projektu ustawy zakazującej aborcji

 

Ordo Iuris: Sejm odebrał nam możliwość debaty i wypracowania rozwiązań chroniących życie

 

Mariusz Dzierżawski: Jarosław Kaczyński szczerze uważa, że chore dzieci trzeba abortować

 

Marian Piłka: PiS odrzucając projekt ustawy o ochronie życia stracił rację swego istnienia

 

Jan Paweł II za karaniem wszystkich zaangażowanych w aborcję – przypomina ks. prof. Tadeusz Guz

 

PiS: dla życia „wszystko”, czyli nic?

 

Polecamy także zapoznanie się z publicystyką PCh24.pl, powstałą w ostatnich dniach, kiedy to do ataku na obrońców życia dołączyli (prócz od zawsze parającej się tym lewicy) również część środowisk prawicowych:

 

Krystian Kratiuk – Kto będzie winny tej krwi?

Piąty października 2016 roku przejdzie do historii polskiego parlamentaryzmu. Oto posłowie PiS, powołujący się niezmiennie na nauczanie Kościoła i twierdzący, że to za ich rządów „dumna Polska wstaje z kolan” sprzeciwili się naukom Jana Pawła II i wyraźnie przestraszyli się manifestacji wulgarnych aborcjonistek i europejskiej lewicy.

 

Łukasz Karpiel – Ci straszni obrońcy życia. Jak zostać „ruską agenturą”

Nie ma chyba kalumnii i niegodziwości, którymi w ostatnim czasie nie obrzucono by  inicjatorów obywatelskiego projektu „Stop Aborcji”.

 

Krystian Kratiuk -wPolityce.pl atakuje argumentami „Gazety Wyborczej”

Obrona interesów PiS pozostaje dla wielu środowisk znacznie ważniejsza, niż jakiekolwiek ideały. Ważniejsza niż nauczanie Kościoła, ważniejsza niż życie niewinnych dzieci.

 

 Michał Wałach – Niekaralność? Wręcz przeciwnie!

Obrońcy życia (a raczej ich specyficzna grupa) chcący bezkarności kobiet dopuszczających się aborcji głoszą, że obywatelski projekt ustawy, który wkrótce będzie rozpatrywany przez Sejm, jest „zbyt radykalny”. Czy aby na pewno?

Michał Wałach – 10 lewackich kłamstw na temat aborcji

Jako katolicy wiemy jednak, że tylko prawda ma wyzwalającą moc. Wyliczmy więc i obalmy najbardziej rozpowszechnione kłamstwa na temat aborcji.

 

 

 

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie