Rolnicy przeorają Unię Europejską? Ostatni protest przed wyborami do PE przestraszył Brukselę

Protest-rolnikow.jpg
fot. EPA/OLIVIER HOSLET Dostawca: PAP/EPA.

„Polityka rolna UE ma być bardziej konserwatywna, a rolnictwo ma się stać filarem bezpieczeństwa Europy – takie oczekiwania powyborcze wyrażają protestujący farmerzy. Wtorkowa manifestacja w stolicy Belgii nie była jednak tak liczna jak poprzednie”, informuje w środę „Dziennik Gazeta Prawna”.

„DGP” relacjonuje wtorkowy protest rolników w Brukseli. Na ulice stolicy Belgii, jak czytamy, „wyjechało kilkaset ciągników – głównie z Belgii, ale również z sąsiednich: Francji, Niemiec i Holandii”. Protestujący rolnicy domagali się tego, czego domagają się od wielu miesięcy, czyli odstąpienia UE od „Zielonego Ładu” i radykalnej zmiany wielu innych działań UE takich jak walka z niekontrolowanym importem żywności z Ukrainy.

Organizatorzy marszu spod szyldu EUnitedAGRI, czyli platformy zrzeszającej organizacje rolnicze z kilkunastu krajów UE, podkreślają, że nie manifestują przeciwko Unii, a jedynie wyrażają sprzeciw wobec obecnych liderów Wspólnoty oraz kierunku, w jakim Unia zmierza.

Zróbmy to razem!

Jako EUnitedAGRI jesteśmy zwolennikami UE, ale musi ona przejść istotne reformy. Na stanowiska decyzyjne muszą przyjść nowi ludzie, którzy wzmocnią jej niezależność, także żywnościową – powiedziała „DGP” Monika Przeworska z Instytutu Gospodarki Rolnej.

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

TG

 

zielony-komunizm4.jpg

NADCHODZI ZIELONY KOMUNIZM? Warzecha, Cukiernik i inni obnażają kłamstwo ZIELONEJ TRANSFORMACJI!

Zobacz nowy dokument Łukasza Korzeniowskiego "Zielony komunizm". Chcesz zobaczyć wszystkie odcinki serialu "Kto zabił Jezusa?" przedpremierowo? Wesprzyj nasze dzieło! 👉 https://pch24.tv/kto-zabil-jezusa/?ka... Czytaj dalej

Zróbmy to razem!
Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.
Wybierz kwotę: