21 września 2012

W łączności z warszawskim marszem w obronie wolnych mediów odbędą się podobne inicjatywy zorganizowane przez Polonię rozsianą po całym świecie. Swój głos poparcia dla obrońców wolnych mediów manifestujących w Warszawie wyrażą mieszkający we Francji, Wielkiej Brytanii, Australii. Pikietę organizuje również Polonia amerykańska.


Organizując manifestacje w obronie Telewizji Trwam w tym samym dniu, w którym odbędzie się marsz w Warszawie, Polonia chce podkreślić solidarność z rodakami w kraju. – Chcemy zwrócić uwagę, że Polakom żyjącym na obczyźnie nie są obojętne losy kraju. Z przyczyn politycznych oraz gospodarczych znaleźliśmy się daleko od Ojczyzny, ale uważamy, że naszym obowiązkiem jest wsparcie Narodu w walce o wolne media – zaznacza w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Maria Dźwigała, prezes Stowarzyszenia Obrońców Krzyża w Paryżu. Organizacja jest jednym z głównych inicjatorów marszu.

 

Do zorganizowania protestów solidaryzujących się z ogólnopolskim Marszem w obronie Telewizji Trwam w Warszawie wzywa także Stowarzyszenie Nasza Polonia i Związek Polskich Więźniów Politycznych w Australii. Manifestacja 29 września w Paryżu rozpocznie się o godz. 16.00. Jej uczestnicy wymaszerują sprzed kościoła Wniebowzięcia NMP na Concorde w kierunku ambasady RP. Tego samego dnia odbędzie się pikieta w Sydney przed konsulatem RP. Do marszów i manifestacji przygotowuje się także Polonia Amerykańska. Również  angielska Polonia chcąc pokazać swoją solidarność z manifestującymi w Polsce, organizuje w Manchesterze przed siedzibą BBC patriotyczną demonstrację.

 

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

luk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie