DZIŚ JEST:   00   LISTOPADA   r.

Św. Stanisława Patrona Polski
Św. Wiktora
 
 
 
 

„Totalitaryzm wraca do Polski”. Ceniony amerykański portal o usunięciu filmu „Ich prawdziwe cele”

„Totalitaryzm wraca do Polski”. Ceniony amerykański portal o usunięciu filmu „Ich prawdziwe cele”

Trzydzieści lat po tak zwanej transformacji ustrojowej przeżywam w Polsce coś, co uważałem już za przeszłość: powracającą cenzurę – pisze Jan J. Franczak na łamach amerykańskiego portalu „Church Militant”, odnosząc się do usunięcia przez YouTube filmu „Ich prawdziwe cele”.

 

„27 czerwca, zaledwie dzień przed wyborami prezydenckimi, YouTube zablokował film demaskujący ruch LGBT pt. Ich prawdziwe cele wyprodukowany przez PCh24.pl, niezależny konserwatywny polski portal (…). Choć w Polsce nie ma cenzury, zagraniczna firma uznała, że ​​ma prawo decydować o tym, co możemy oglądać lub czytać” - czytamy na churchmilitant.com

 

„Totalitaryzm powraca” - podkreśla Jan. J. Franczak, autor komentarza. „Nie przesadzam. Zbliża się szybciej niż myślimy” - dodaje. W tym kontekście autor wskazuje jak zagraniczny biznes i dyplomacja staje się narzędziem w ręku tęczowych ideologów. „Nie mogę kupić pary dżinsów uznanej na całym świecie marki, nie mogę kupić mebli od światowej firmy, nie mogę subskrybować popularnego kanału telewizyjnego, nie mogę wypić filiżanki kawy w znanej sieci kawiarni bez sponsorowania i przyczynia się do promocji ideologii, której nie popieram i którą uważam za zło” - zaznacza.

 

Autor porównuje przetaczające się przez Polskę parady i marsze LGBT do komunistycznych pochodów pierwszomajowych. „Istnieją pewne różnice” - zaznacza Franczak. „Komunizm został przywieziony do mojego kraju przez Armię Czerwoną. Po zdradzie Polski przez mocarstwa zachodnie ideologia komunistyczna została wtłoczona do polskich główy żelazną pięścią i ołowianą kulą. Teraz ideologię LGBT przynoszą międzynarodowe korporacje i „przyjazne” zagraniczne ambasady (…) Pięść ubrana jest w miękką, aksamitną rękawicę. Ale to nie znaczy, że nie może uderzyć. Utrata pracy [za sprzeciw wobec postulatów LGBT – red.] w międzynarodowej firmie lub stanowiska na uniwersytecie stało się rzeczywistością” - podkreśla.

 

Franczak zauważa jak Polska z roku na rok mierzy się z coraz agresywniejszym atakiem kulturowych rewolucjonistów, którzy za cel obierają przede wszystkim Kościół. Przytacza też trwające od niedawna w USA zamieszki i demonstracje, będące kolejną odsłoną komunistycznej rewolucji. W tym kontekście wyraża zdumienie, że Zachód w ogóle nie czerpie z polskiego doświadczenia walki z totalitaryzmem.

 

„Jak niewiele my w Polsce, po doświadczeniu dwóch reżimów totalitarnych, nauczyliśmy Zachodu! Nadchodzą kolejne mroczne wieki. Może nawet gorsze niż w przeszłości” - konkluduje.

 

Źródło: churchmilitant.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-07-03 14:31
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PCh24 nie jest portalem konserwatywnym. Tylko reprezentuje radykalny katolicyzm sprzed synodu watykańskiego 2.
8 miesięcy temu / Alan
 
"Demokracja bez wartości przeradza się w jawny bądź zakamuflowany totalitaryzm"Papierz Jan Paweł II ,Rewolucja bolszewicka naschodzi ze zgniłego zachodu.
10 miesięcy temu / Tomasz
 
Ad Mirek. Nim Pan napisze komentarz, dobrze by było, gdyby Pan najpierw sprawdził, jakim obrazkiem jest ten tytuł opatrzony na pierwszej stronie Church Militant. Gdy Pan to zrobi, proszę mi wówczas powiedzieć, czy można to odnieść do obecnego rządu, który w mediach głównego ścieku na Zachodzie jest określany jako ?nacjonalistyczny?.
10 miesięcy temu / Terezjusz
 
Sporo ludzi czyta tylko tytuły artykułów na głównej stronie . Nie wiem , czy autor ma świadomość ,że tytuł jego arykułu na głównej stronie amerykańskiego , katolickiego portalu mogą niezorientowani odebrać jako potwierdzenie tezy rozpowszechnianej przez międzynarodowe , mające z konkretnej nacji właścicieli , media o konserwatywnym rządzie tłumiącym woności obywatelskie w Polsce
10 miesięcy temu / Mirek
 
Naprawde nie stac konserwatywnych katolikow z calego swiata aby miec wlasna politycznie czyli satanistycznie nie poprawna wersje youtuba ? Ktorej nikt nie bedzie cenzorowal i na ktorej bedziemy mogli ogladac filmy warte obejrzenia i dowiedziec sie zakazanej dzis przez masonerie prawdy ?
10 miesięcy temu / katolik
 
@Gki ,,ludzie głoszą totalne bzdury, gorsze niż w średniowieczu". Piszesz o antyszczepionkowcach, negacjonistach CoV-19 i podpalaczach masztów 5G?
10 miesięcy temu / @@@
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.